U 16-ročného tínedžera našli väčšie množstvo marihuany

Foto: Polícia SR - Žilinský kraj
Konopkar, 20. decembra 2021

Dolnokubínski kriminalisti vykonali v stredu 15. decembra policajnú akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti v tomto okrese

Výsledkom je obvinenie len šestnásťročného mladíka z Dolného Kubína z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi.

Počas akcie policajti vykonali v okrese Dolný Kubín prehliadku iných priestorov, domovú prehliadku.

„Pri ich výkone zaistili rôzne tabletky, kryštál svetložltej farby nepravidelného tvaru a rastlinný materiál, pričom predbežným skúmaním bolo zistené, že ide o extázu v množstve, ktoré zodpovedá minimálne 235 jednotlivým bežným dávkam drogy a marihuanu v množstve, ktoré zodpovedná minimálne 904 jednotlivým bežným dávkam drogy,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

 

 

Zdroj: sme.sk

 

 


 

 

Tiež sa stalo:

 

Mladíci na seba upozornili podozrivou jazdou. Polícia našla pravdepodobne marihuanu

Tentokrát sa činili obvoďáci na benzínovej pumpe v Smižanoch.

V putách skončila trojica chlapcov. Policajtov na seba upozornili sami.

Podvečer mnohých návštevníkov benzínky prekvapili tri policajné autá. Hliadky aj kriminalistického technika zaujímala čierna oktávia.

V nej sedeli traja mladíci.

Jeden z nich mal iba 15 rokov.

Dvojica starších podozrivých je plnoletá iba pár mesiacov

„Vozidlo jazdilo zo strany na stranu a vzniklo podozrenie, že vodič môže byť pod vplyvom alkoholu, alebo iných omamných a psychotropných látok,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, Lenka Ivanová.

Vodič nemal alkohol v dychu. Či bol pod vplyvom drog, ukáže rozbor krvi.

Mladík mal v kapsičke pod bundou väčšie vrecko so zelenou sušinou, pravdepodobne marihuanou.

Našli pri nich plynovú pištoľ, boxer a rozkladací nôž.

Z benzínovej pumpy mierili rovno na obvodné oddelenie

„Všetky osoby policajti zadržali, po vykonaní potrebných procesných úkonov boli zo zadržania so súhlasom prokurátora prepustené. Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť,“ vyhlásila hovorkyňa.

Mladíkov síce policajti prepustili, no ak expertíza ukáže, že v zadržanej sušine bola účinná látka THC, obvinenie pre drogovú trestnú činnosť ich neminie.

 

 

Zdroj: noviny.sk

 

 


 

 

Tiež sa stalo:

 

V Humennom zaistila polícia okrem marihuany aj viac ako 10.000 eur

Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, po nej čelia dvaja miestni muži vo veku 26 rokov.

Informovalo o tom prešovské krajské policajné riaditeľstvo na sociálnej sieti.

„Najmenej od apríla 2021 s úmyslom použitia pre vlastnú potrebu, ako aj pre ďalšiu distribúciu a zisk, neoprávnene kupovali aj inak neoprávnene zadovažovali omamné a psychotropné látky. Išlo predovšetkým o bielu kryštalickú látku obsahujúcu metamfetamín a tiež o sušinu rastliny konope,“ priblížila polícia s tým, že dvojica drogy prechovávala na rôznych miestach, pripravovala na ďalšiu distribúciu a neskôr ich v Humennom a blízkom okolí i predávala.

Z látok, ktoré polícia pri domových prehliadkach zaistila, by bolo možné vyrobiť minimálne 157 obvykle jednorazových dávok.

Ak sa obvineným mužom vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

 

Zdroj: tasr.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím