Kanabisová biomasa je čistejšia a ekologickejšia

Foto: cannin.com
Konopkar, 16. decembra 2021

BioHarvest Sciences Inc., biotechnologická spoločnosť s pobočkami v Kanade a Izraeli, nedávno oznámila, že vyprodukovala približne 10 kg plnospektrálnej kanabisovej biomasy v komerčnom rozsahu bez pestovania samotnej rastliny.

Konopná biomasa, ktorá nie je geneticky modifikovaná, bola vyrobená pomocou patentovanej technologickej platformy BioFarming spoločnosti BioHarvest, ktorá pestuje rastlinné bunky v ich prirodzenej štruktúre v proprietárnych bioreaktoroch. 

 

 

Výsledkom prelomového objavu kanadsko-izraelskej biotechnologickej spoločnosti je konopná biomasa, ktorá je jedinečne konzistentná a čistá, čím sa vyriešili dva problémy súvisiace s kvalitou produktov v odvetví liečivého konope – variabilita produktov a kontaminácia.

Biomasa pozostáva z konopných buniek vrátane konopných trichómov obsahujúcich kanabinoidy, ako sú CBD, THC, ako aj ďalšie zlúčeniny, ktoré sa prirodzene vyskytujú v rastline konope.

Spoločnosť zdôraznila, že výsledok štúdie je „víťazstvom pre globálnu udržateľnosť“.

 

benzinga.com

 

Výrobné zariadenia spoločnosti BioHarvest využívajú približne o 95 % menej fyzického priestoru ako tradičné poľnohospodárstvo: jeden sedemmetrový bioreaktor vyprodukuje ročne toľko ako 240 000 štvorcových metrov pôdy. 

Rastový proces BioHarvestu nevytvára žiadne priame emisie skleníkových plynov, žiadny nebezpečný odpad a produkuje iba 100 % biologicky rozložiteľnú odpadovú vodu, pričom vyžaduje menej ako 10 % pôdnych zdrojov a výrazne menej energie v porovnaní s konvenčným pestovaním.

 

Zdroje: nextech.sk,  benzinga.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím