Michalovce: V byte prechovával marihuanu

Foto: KRPZ v Košiciach
Konopkar, 13. decembra 2021

V byte prechovával okolo 2 tisíc dávok marihuany

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach po vykonaní potrebných procesných úkonov a na základe dôkaznej situácie  zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil 24-ročného muža z okresu Michalovce, ktorý od presne nezistenej doby do mája tohto roka vo svojej izbe v jednom z bytových domov v meste Strážske v michalovskom okrese neoprávnene prechovával návykové zakázané látky.

Policajti v máji tohto roku v byte zaistili sušený rastlinný materiál a iné podozrivé veci, ktoré súvisia s drogovou trestnou činnosťou, a ktoré skúmali experti Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru v laboratóriu na pracovisku v Košiciach.

Výsledky znaleckého skúmania už máme k dispozícii. Expertíza potvrdila, že ide o vrcholcové časti rastliny konope (Cannabis) a zo zaisteného  množstva by bolo možné pripraviť minimálne 1992 jednotlivých bežných dávok.

Obvinenému mužovi po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

 

 

Zdroj: kosicednes.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím