Marihuana legálna v nemeckých baroch, na Slovensku basa

Foto: marijuanamoment.net
Konopkar, 13. decembra 2021

Desať rokov basy pre Roba za pár gramov konopy.

Dvadsaťročný trest pre Pepa za pestovanie rastlín a výrobu liečivých mastí, ku ktorému mu pribalili bonus v podobe štátnej lúpeže rodinného majetku.

Jeden poslanecký návrh na zníženie drakonických trestov za drogové delikty stiahnutý z rokovania.

Ďalší, historicky prvý dekriminalizačný návrh, o ktorom slovenský parlament rokoval, odmietnutý absolútnou väčšinou zákonodarného zboru.

Ak by sme situáciu v drogovej politike u nás merali optikou udalostí posledných týždňov, veľa dôvodov na optimizmus by sme asi nemali.

Aj na sklonku roka 2021 zostáva Slovensko medzi krajinami s najprísnejšími trestami za drogy v Európskej únii.

 

Zdroj: dennikn.sk

 

Napriek tomu môžeme debatu o dekriminalizácii konopy považovať prakticky za ukončenú.

Otázka už totiž neznie, či sa to stane, iba kedy sa to stane.

A nejde len o to, že podľa návrhu ministerky spravodlivosti Kolíkovej budú môcť užívatelia bez hrozby väzenia držať gram konopy, čo je množstvo, ktoré vášnivý hulič bez problémov dokáže spratať už dopoludnia, ani o to, že po publikovaní príbehov konopných väzňov a následnej verejnej diskusii sa názor obyvateľov na tému konečne zmenil – ešte pred rokom bola väčšina ľudí proti znižovaniu trestov, dnes už je to presne naopak.

Paradigmatické posuny, ktoré zásadným spôsobom pretvoria nielen nás, ale celú Európu, sa totiž momentálne odohrávajú v Nemecku.

Ak si človek v Berlíne bude môcť kúpiť konope v bare, ani stopäťdesiat Anien Záborských už nebude vedieť zabezpečiť, aby za rovnaký skutok hrozilo v Bratislave väzenie, píše Milo Janáč.

„Paradigmatické posuny, ktoré zásadným spôsobom pretvoria nielen nás, ale celú Európu, sa totiž momentálne odohrávajú v Nemecku.“

 

Zdroje: dennikn.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím