Majster Európy dostal za marihuanu vyšší trest ako Kočner s Ruskom

Foto: Facebook - Martin Hojsík
Konopkar, 8. decembra 2021

Výška trestu v prípade Josefa Šípoša z Dolných Zeleníc šokovala.

Za výrobu liečivých mastičiek z výťažkov zakázanej rastliny dostal 20 rokov natvrdo.

Trest pre niekdajšieho európskeho šampióna v rýchlostných člnov je zatiaľ neprávoplatný, no okrem 20-ročného trestu v väženia s najprístnejším stupňom stráženia mu bol prepadnutý aj majetok v podobe rodinného domu.

„20 rokov nepodmienečne, v najprísnejšom stupni stráženia ako tí vrahovia, ja som z toho zhrozený,“ uviedol pre portál noviny.sk Jozef Šípoš starší, otec neprávoplatne odsúdeného muža. 

Faktom je, že za falšovanie zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur boli v mediálne známej kauze odsúdený Marián Kočner a Pavol Rusko na nižší pobyt za mrežami – na 19 rokov. 

Liečivé maste z konope mali podľa slov jeho otca a syna vyskúšať minimálne dvadsiatka ľudí – rodina, susedia a onkologický pacienti.

Odsúdený Josef Šípoš odmieta, že by bol dílerom marihuany a dokonca mal mastičky rozdávať známym zadarmo.

„Ja som vinný v tom, že som vypestoval, ale ja som na tom nebohatol, ja som len pomohol a dostal 20 rokov za to, že som ľudí zachraňoval,“ hovorí bývalý športovec. 

Trest ešte nie je právoplatný a Šípoš sa ešte môže voči nemu odvolať. Jeho exemplárna výška však vzbudila rozhorčenie u viacerých odborníkov, právnikov aj zákonodarcov a zdá sa im neprimerane vysoký. 

 

Zdroj: sport24.pluska.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím