Ministerka spravodlivosti chce nižšie tresty za drogy

Foto: Branislav Wáclav/Aktuality.sk
Konopkar, 2. decembra 2021

Ministerka spravodlivosti chce od základov prekopať trestný zákon. Žiada viac domáceho väzenia namiesto žalára, aj nižšie tresty za drogy. 

„K slabším by sme mali byť miernejší, k silnejším prísnejší,“ povedala Mária Kolíková a jedným dychom dodala, že v slovenských väzniciach je priveľa odsúdených a náš trestný zákon už takpovediac vyšiel z módy.

„Alternatívne tresty sú využívané veľmi málo, je to len 5 percent, v ČR je to až 15.20 percent., čiže veľmi zaostávame,“ uviedol Tomáš Strémy z právnickej fakulty UK.

Vydýchnuť by si mali aj tí, ktorých polícia prichytí s cigaretou marihuany.

Držba do jedného gramu by sa už netrestala väzením.

Ministerka chce sadzby upraviť aj pri iných drogách a tu už naráža na problém.

„Ja si myslím, že tým pádom sa bude úplne jednoznačne odlišovať medzi užívateľom a dílerom a na tomto by mala byť celospoločenská zhoda,“ povedala Mária Kolíková. 

 

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím