Líderka progresívcov Bihariová: Húlenie tu má silnú tradíciu

Foto: Irena Bihariová Facebook, JAN FRIES/GETTY IMAGES
Konopkar, 2. decembra 2021

Progresívne Slovensko sa opäť pridáva k diskusii o miernejších trestoch pre konzumentov marihuany.

K skúsenostiam s touto drogou sa priznala predsedníčka Irena Biahriová. Podľa progresívcov to povedie k odtabuizovaniu témy.

Predsedníčka mimoparlamentého Progresívneho Slovenska (PS) Irena Bihariová sa na sociálnej sieti priznala k fajčeniu marihuany. Nie je podľa nej správne vytvárať názor, že v jej mladosti táto droga na Slovensku nebola.

Marihuana ju podľa jej slov sprevádzala aj v dospelosti.

„My, gymnaziálna mládež, sme boli experti v tom, že dokážeme vyrobiť bongo z čohokoľvek a ubaliť kdekoľvek. Nebola som síce ‘black widow‘, ktorá by potrebovala marihuanu denne. Nikdy som ju nekupovala ani nezhromažďovala, ale isteže ma sprevádzala celú mladosť, a občas aj v dospelosti,“ píše Bihariová.

Táto skúsenosť z nej vraj neurobila „nijakého feťáka“.

Vysoké tresty za držbu tejto drogy považuje za neprimerané.

Kým sa k jej užívaniu nepriznajú osobnosti spoločenského života, bude sa podľa nej táto téma tabuizovať.

„Ono sa to nezmení, kým sa nezačnú k marihuane úprimne priznávať aj elity, aj intelektuáli/ky, aj novinári/ky, politici/čky, lekári/ky či akokoľvek mienkotvorní ľudia.

Húlilo sa predsa bežne na právnických internátoch aj na najfajnovších súkromných školách.

Hulili tí, ktorí sú dnes novinári, aj mnohí tí, ktorí sú dnes politici, lekári či policajti,“ pokračuje politička.

 

Šeliga si myslí, že návrh o znížení trestov za marihuanu mal prejsť

Poslanec NR SR Juraj Šeliga na sociálnej sieti Facebook uviedol, že ho mrzí, že zákon o znížení trestov za marihuanu neprešiel do druhého čítania. 

„V iných krajinách je tendencia marihuanu dekriminalizovať, no žiaľ niektorí naši poslanci by asi najradšej videli všetkých užívateľov marihuany vo väzení na doživotie. Samozrejme, že díleri majú mať prísne tresty.

Tí z toho majú biznis, ktorý podporuje čiernu ekonomiku. Takýchto ľudí musíme a máme trestať. Ale mladých ľudí, ktorí držia malé množstvo marihuany pre svoju vlastnú potrebu, takým treba dať šancu na nápravu a normálny život,“ napísal. 

 

Zdroje: dennikstandard.sk, startitup.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím