Nemci sú v názore na legalizáciu marihuany rozdelení

Foto: vice.com
Konopkar, 30. novembra 2021

Je to téma, ktorá ostro rozdeľuje generácie Nemcov.

Plánovaná legalizácia marihuany v Nemecku rozdeľuje verejnú mienku na polovicu, ukázal v pondelok nový prieskum. O výsledkoch informovala tlačová agentúra DPA.

 

myweedo.de

 

Prieskum bol urobený pre denník Augsburger Allgemeine a zverejnený v pondelok.

Ukázal, že 43 percent opýtaných je za plánovanú legalizáciu marihuany.

Rovnaké percento respondentov odmieta tento plán.

Je to téma, ktorá ostro rozdeľuje generácie Nemcov.

Dve tretiny opýtaných od 18 do 29 rokov súhlasia s legalizáciou a dve tretiny ľudí nad 65 rokov sú proti nej alebo sú nerozhodnuté.

Prichádzajúca vládna koalícia Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD), Zelených a Slobodnej demokratickej strany (FDP) plánuje „regulovaný predaj marihuany pre dospelých za účelom konzumácie, a to v licencovaných obchodoch“.

 

krone.at

 

To umožní „kontrolovať kvalitu, zabráni predaju kontaminovaného materiálu a zaistí ochranu neplnoletých“, uvádza sa v dohode koalície.

Generálny tajomník konzervatívnej strany CSU (Kresťanskosociálnej únie) Markus Blume odmietol plán novej vládnej koalície a v denníku upozornil:

„Marihuana je a zostáva vstupnou bránou k drogám. Môžete to vidieť v Holandsku, ktoré uvoľnená drogová politika doviedla k tomu, že sa stalo živnou pôdou organizovaného zločinu.“

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím