Košičan Róbert dostal nový trest za marihuanu – 10 rokov basy

Foto: Korzár/Róbert Bejda
Konopkar, 28. novembra 2021

Okresný súd v Košiciach prišiel s novým verdiktom, z pôvodného trestu 12,5 roka mu trest znížili na 10 rokov.

Mladý Košičan mal pri sebe pred troma rokmi približne 8 gramov marihuany a pol gramu hašišu.

Súd mu najprv vymeral trest vo výške 12,5 roka, keďže však bol v podmienke, mal si odsedieť 2,5 roka navyše.

Róbert Džunka sa však odvolal a krajský súd vrátil vec na okres, aby dôkaznú situáciu doplnil o posudok znalca z odboru toxikológie. Ten sa mal odborne pozrieť na vyjadrenie mladíka, ktorý tvrdil, že ľahkú drogu užíva pre bolesti. 

Okresný súd opätovne rozhodol v závere tohto týždňa, upozornil denník Korzár.

Aj keď prokurátor žiadal pôvodný trest 12,5 roka, senát sa zhodol na zníženom treste „len“ 10 rokov.

Obvinený s trestom nesúhlasí a konštatuje, že už súčasných 33 mesiacov, ktoré je vo väzbe, je čas neprimeraný tomu, aký čin spáchal.

„Viem, že som spravil chybu, ale priznal som si ju a svoje konanie úprimne ľutujem. Budem rešpektovať každé rozhodnutie súdu, môj život a budúcnosť závisí od vás. Prosím zvážiť možnosť mimoriadneho zníženia trestu,“ povedal Róbert v záverečnej reči.

Parlament momentálne pracuje na novele zákona, ktorá by mala znížiť tresty za držanie ľahkých drog pre užívateľov na Slovensku.

Keď už boli poslanci blízko hlasovania, strana Sme rodina sa postavila na odpor.

Petrovi  Pčolinskému a jeho kolegom zo Sme rodina prekáža, že novela by mala znížiť tresty aj za užívanie tvrdých drog, nielen za marihuanu.

Podobné výhrady mali aj niektorí poslanci za OĽANO.

Jeden z predkladateľov novely Kristián Čekovský reagoval, že odborníci neodporúčajú vyňať jednu drogu a za ňu znížiť tresty.

Návrh novely Trestného zákona, ktorou sa majú znížiť tresty za držanie drog na vlastnú spotrebu, majú predkladatelia vrátiť na dopracovanie.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím