Legalizácia marihuany v Nemecku už o rok

Foto: mushroom-magazine.com
Konopkar, 26. novembra 2021

Na tomto kroku sa dohodla stredoľavá koalícia vedená sociálnym demokratom Olafom Scholzom.

Keďže éra Angely Merkelovej sa v Nemecku končí, nastupujúca koaličná vláda prichádza s novými plánmi.

 

Olaf Scholz

 

Po novom vláda tvrdí, že zlegalizuje kanabis a vytvorí tak jeden z najväčších legálnych trhov s marihuanou na svete, píše Vice.

Pri reforme kanabisu sa v koaličnej dohode uvádza, že vláda chce kontrolovať dodávky kanabisu dospelým na účely spotreby v licencovaných obchodoch. 

Bude sa tak kontrolovať kvalita, zabráni sa prenosu rôznych kontaminovaných látok, čím sa zároveň zaručí ochrana maloletých.

 

Christian Charisius/dpa/picture alliance

 

Ďalším krokom bude formálne schvaľovanie troch nemeckých koaličných strán pred vypracovaním návrhu zákona, schválením nového zákona v parlamente a prekonaním právnych predpisov Európskej únie a Organizácie Spojených národov o drogách.

Ako ďalej uvádza Vice, všetky spomenuté plány by mohli dostať podobu zákona o rok.

Drogová reforma v Nemecku by mohla spustiť reťazec rýchleho rozšírenia európskeho trhu s kanabisom, ktorý by mal do roku 2025 dosiahnuť hodnotu až 3,2 miliardy eur.

 

Rob / AdobeStock

 

„Dôsledky tohto oznámenia koalície sú obrovské,“ povedal Alastair Moore, spoluzakladateľ Hanway Associates, londýnskej poradenskej firmy pre oblasť kanabisu.

Prvou krajinou v EÚ, ktorá oznámila, že zlegalizuje marihuanu, bolo Luxembursko, inde vo svete je marihuana legálna napríklad v Kanade, v niektorých štátoch USA (napríklad Colorado, Kalifornia či New York) alebo v Mexiku.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím