21-ročný muž z Trnavy skrýval marihuanu vo vankúši. Hrozí mu väzenie

Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj
Konopkar, 23. novembra 2021

Dunajskostredskí kriminalisti zadržali 21-ročného mladíka s viac ako 900 dávkami marihuany.

Do návliečky rozmerov 30 krát 30 centimetrov vopchal asi pol kilogramu zelenej sušiny a niesol to cez obec Veľké Dvorníky. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Muža zastavila policajná hliadka, obmedzila ho na osobnej slobode a vankúšik s podozrivou výstelkou, ktorú vyhodil na strechu, zaistila.

„Podľa predbežných výsledkov expertízy mal mladík pri sebe 935 dávok, za ktoré by na čiernom trhu zinkasoval približne 4600 eur,“ uviedla hovorkyňa.

Mladíka už v apríli 2019 súd za drogovú trestnú činnosť právoplatne odsúdil.

„Vyšetrovateľ ho počas uplynulého víkendu obvinil z drogovej trestnej činnosti a za prechovávanie drog vo väčšom rozsahu, keďže bol v podmienke, teraz mu hrozí vyšší trest, a to v rozsahu od 10 do 15 rokov. Spolu s uznesením o obvinení predložil vyšetrovateľ aj podnet na návrh, aby bol obvinený stíhaný väzobne“ doplnila Linkešová. Do rozhodnutia súdu zostáva mladík naďalej v cele policajného zaistenia.

 

Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj

Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj

Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím