Nemecko plánuje legalizovať rekreačnú marihuanu. Predaj bude v licencovaných obchodoch

Foto: Sebastian Steins
Konopkar, 22. novembra 2021

Budúca nemecká koalícia sa zhodla na zmene legislatívy týkajúcej sa predaja a konzumácie marihuany.

V Nemecku sa zrejme v blízkej budúcnosti chystá legalizácia marihuany.

Nová vláda, ktorú budú s najväčšou pravdepodobnosťou tvoriť Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD), Zelení a liberáli zo Slobodnej demokratickej strany (FDP), dosiahla konsenzus v téme regulovaného predaja marihuany v licencovaných prevádzkach, uvádza Politico.

Z pracovného dokumentu publikovaného v médiách vyplýva, že strany sa zhodli na regulácii predaja marihuany v obchodoch, ktoré budú musieť mať špeciálnu certifikáciu.

Marihuanu si v týchto prevádzkach budú môcť kúpiť dospelí obyvatelia na rekreačnú konzumáciu.

Strany budúcej vlády chcú legalizáciou marihuany po vzore krajín ako Kanada či Luxembursko dosiahnuť väčšiu kontrolu kvality predávaného kanabisu, zabrániť kontaminácii drog a ochrániť pred konzumáciou mladú generáciu.

O pestovaní marihuany pre vlastnú potrebu v domácnostiach však dokument bližšie nehovorí.

Z analýzy vyplýva, že legalizácia marihuany a jej predaj v licencovaných obchodoch by mohli priniesť do štátneho rozpočtu 4,7 miliardy eur.

Tieto peniaze by nepochádzali len z daní z predaja marihuany, ale aj z ušetrených súdnych procesov a policajných aktivít na boj proti obchodovaniu s kanabisom.

Po schválení zákona chce vláda zanalyzovať jeho vplyv na nemeckú spoločnosť po období štyroch rokov.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím