Vodiča zastavili, lebo nemal zapnuté svetlá. Našli u neho marihuanu

Foto: pixelsquid.com / avto.goodfon.com
Konopkar, 19. novembra 2021

Z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi polícia obvinila 20-ročného muža z Popradu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„Policajná hliadka v utorok dopoludnia zastavila na ulici Baníckej v Poprade osobné motorové vozidlo značky Renault, keďže nemalo rozsvietené stretávacie svetlá.

Vodič bol vyzvaný, aby predložil doklady potrebné na vedenie a prevádzku motorového vozidla, ako aj doklad totožnosti.

Vystúpil z auta a povedal, že má pri sebe drvičku na marihuanu, ako aj samotnú marihuanu, ktorú má v ruksaku.

Pri prehliadke motorového vozidla bola zaistená sklenená dóza s obsahom sušeného rastlinného materiálu.

 

TASR / KR PZ v Prešove

 

Išlo o konope v množstve minimálne 331 bežných jednotlivých dávok drogy,“ uviedla Ligdayová. 

Mladý muž sa tohto konania dopustil podľa jej slov aj napriek tomu, že už bol začiatkom minulého roka okresným súdom právoplatne odsúdený za drogovú činnosť s trestom odňatia slobody podmienečne na dva roky.

„Popradčan bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove bol spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.

Mladému mužovi hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov,“ dodala Ligdayová.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím