SR: Legalizáciu podporuje čoraz viac mladých

Foto: AP Photo/Matilde Campodonico, Mathew Sumner / startitup.sk
Konopkar, 15. novembra 2021

V Slovenskej republike patrí medzi najčastejšie používané omamné a psychotropné látky marihuana a látky so stimulačným účinkom, najmä metamfetamín. Narastá však tiež podiel konzumentov užívajúcich kokaín.

Uvádza sa to v tlačovej správe zverejnenej Úradom verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) pri príležitosti európskeho týždňa boja proti drogám.

Cieľom tohtoročných aktivít regionálnych úradov verejného zdravotníctva je zdôrazniť význam prevencie v boji proti zneužívaniu drog a zároveň zvýšiť povedomie o legálnych aj nelegálnych drogách.

Školský prieskum TAD (Tabak, Alkohol, Drogy) na Slovensku zisťoval skúsenosť žiakov základných škôl s fajčením marihuany.

Ukazuje sa, že za obdobie 20 rokov od 1998 do 2018 má tieto skúsenosti stále menej detí.

Avšak, z dvoch prieskumov v roku 2014 a 2018 vyplýva, že počet mladistvých, ktorí marihuanu už niekedy skúsili, sa drží na rovnakej úrovni, a to 2,3 percenta respondentov.

Čo sa týka názoru študentov stredných škôl na legalizáciu drog, tu naopak badať stúpajúci trend.

V roku 2018 uviedlo približne 27 percent respondentov, že by hlasovali za legalizáciu drog.

 

Zdroj: webnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím