Malajzia povolí medicínsku marihuanu

Foto: theflagshop.co.uk / npmedicalcannabis.com
Konopkar, 10. novembra 2021

Malajzia povolí dovoz a používanie marihuany na liečebné účely, ak budú tieto produkty v súlade s vládnymi nariadeniami. Uvádza to Malajsiakini s odvolaním sa na ministra zdravotníctva Jamaluddina.

Predaj lekárskej marihuany na liečbu si bude vyžadovať lekársky predpis a môže ho umožniť iba registrovaný lekár alebo licencovaný lekárnik, uviedol Khairy v písomnej odpovedi na parlamentné otázky v utorok.

Produkty obsahujúce kanabis musia byť registrované na Úrade pre kontrolu drog.

Dovozcovia musia mať licencie a dovozné povolenia.

Predajcovia s dostatočnými vedeckými dôkazmi o použití marihuany na liečebné účely môžu požiadať o posúdenie ich produktu Úradom pre kontrolu drog, aby mohol byť uvedený na trh v Malajzii.

Ak bude plán formálne schválený, Malajzia bude nasledovať krajiny ako Thajsko, Kanadu či Uruguaj pri povoľovaní marihuany na lekárske použitie.

Väčšina štátov USA tiež umožňuje medicínsku marihuanu.

 

Zdroj: bnnbloomberg.ca

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím