Michalovce: Zadržali 21-ročného muža za marihuanu. Hrozí mu až 10 rokov za mrežami

Foto: KR PZ v Košiciach
Konopkar, 3. novembra 2021

Michalovskí kriminalisti obvinili len 21-ročného mladíka z drogovej trestnej činnosti.

V sobotu 30. októbra ho zadržali v osobnom motorovom vozidle na území sobraneckého okresu aj s „mariškou“.

Mladíkovi hrozí trest odňatia slobody až na 10 rokov.

Policajti zaistili škatuľku od cigariet a kovovú dózu s obsahom rastlinnej sušiny, ktoré pri sebe neoprávnene prechovával a dobrovoľne vydal 21-ročný mladík.

Zaistené veci už skúmajú experti Kriminalistického a expertízneho ústavu na pracovisku v Košiciach.  

Podľa predbežných výsledkov expertízy zaisteného rastlinného materiálu, ktoré už máme k dispozícii, zaistené množstvo marihuany zodpovedá niekoľkým dávkam.

“Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení zabezpečených dôkazov zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinil 21-ročného muža z okresu Sobrance,” informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Obvinenému mladíkovi, ktorý bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie,  po dokázaní viny za drogovú trestnú činnosť hrozí trest odňatia slobody  na tri až 10 rokov.

Pri následnej domovej prehliadke v obydlí obvineného mladíka v jednej z obcí sobraneckého okresu policajti zaistili rastlinnú sušinu na viacerých miestach v interiéri domu, ale aj v hospodárskej časti za domom a na povale. Zaistený rastlinný materiál bude porobený expertíznemu skúmaniu na Kriminalistickom a expertíznom ústavu PZ v Košiciach.

 

 

Zdroj: kosice.zoznam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím