Luxembursko legalizuje pestovanie marihuany

Foto: 2fast4buds.com
Konopkar, 23. októbra 2021

Luxembursko povolí pestovanie marihuany na vlastné použitie.

Pôjde o prvú európsku krajinu, ktorá úplne legalizuje kanabis.

Luxemburská vláda v piatok predstavila návrh zákona, ktorý povoľuje pestovanie a užívanie marihuany v domácnostiach. Informovala o tom agentúra AFP.

 

timeout.com

 

Bez obmedzení bude aj predaj semien.

Podľa návrhu zákona by každá domácnosť mohla pestovať maximálne štyri rastliny marihuany. Na tlačovej konferencii to uviedli miestni ministri vnútra, zdravotníctva a spravodlivosti.

Snaha regulovať trh prostredníctvom zákazov a perzekúcie podľa vlády zlyhala, preto sa rozhodla uvoľniť pravidlá.

Tento návrh mala vláda zložená z liberálov, zelených a sociálnych demokratov už v koaličnej zmluve.

Návrh je súčasťou balíka viacerých právnych predpisov, s ktorými chce luxemburská vláda bojovať proti organizovanej drogovej trestnej činnosti.

Naďalej bude zakázané obchodovať s konopou.

 

relaxdream.it

 

Krajina má v úmysle zachovať zákaz konzumácie marihuany na verejnosti, ale zároveň chce zaviesť miernejšie tresty súvisiace s užívaním a prechovávaním marihuany.

Pôjde však iba o priestupok, nie trestný čin.

Výška pokuty za držanie množstva menšieho ako tri gramy má byť stanovená na 145 eur. 

Liberálna vláda luxemburského premiéra Xaviera Bettela pri nástupe k moci v roku 2018 sľúbila úplnú dekriminalizáciu rekreačného užívania marihuany.

Tento plán však neskôr prehodnotila vzhľadom na obavy susedných krajín súvisiace s pašovaním marihuany cez hranice Luxemburska.

Balíkom predstavených opatrení sa bude tamojší parlament zaoberať začiatkom budúceho roka.

 

Zdroje: dennikn.sk, sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím