Snoop Dogg investuje v Európe do marihuanového startupu

Foto: AP Photo/Chris Pizzello
Konopkar, 17. októbra 2021

Americký rapový umelec Snoop Dogg upriamuje pozornosť na rýchlo rozvíjajúci sa európsky marihuanový priemysel.

Snoop Dogg, vlastným menom Calvin Broadus, je spoluzakladateľom Casa Verde. Je to supí fond so sídlom v Los Angeles, ktorý sa zameriava na konopný priemysel.

Supie fondy sú kapitálové alebo investičné fondy s vysokým rizikom, ktorých cieľom je nakupovat dlhové cenné papiere, verejne aj súkromné, spoločností alebo krajín, ktoré majú veľmi vážné problémy.

 

elplanteo.com / vhv.rs

 

Spoločnosť Casa Verde v utorok oznámila, že investuje 15 miliónov dolárov (13 miliónov eur) do portugalskej liečebnej konopnej spoločnosti AceCann.

Ide o prvú investíciu tejto americkej spoločnosti v Európe.

Výkonný riaditeľ AceCann Pedro Gomes povedal, že zapojenie Snoop Dogga a Casa Verde znamená obrovskú dôveru v tento startup.

„Mať na palube spoločnosť Casa Verde, ktorá má za sebou úspechy v USA a je to ich prvá investícia v Európe, je pre nás určite známkou kvality,“ uviedol.

 

acecann.com

 

Portugalský start-up, ktorý bol založený v roku 2019, uviedol, že finančné prostriedky použije na rozvoj „najmodernejšieho“ výrobného závodu vo Vendas Novas, hodinu od hlavného mesta Potugalska Lisabon.

„Zamerali sme sa na to, aby sme to urobili v vnútornom (indoor) zariadení, takže je to už niečo iné ako väčšina ostatných európskych projektov,“ povedal a predpovedal, že do roku 2024 by nové výrobné zariadenie AceCannu mohlo poskytnúť ročné tržby až 15-20 miliónov EUR.

„Ako sa legalizácia šíri po celej Európe, predpokladáme rýchly a exponenciálny nárast dopytu po vysokokvalitných kvetoch a výťažkoch z marihuany,“ uviedla spoločnosť na svojom webe.

„So skúseným tímom, unikátnymi kultivačnými a extrakčnými technikami ako aj rozsiahlou sieťou sa AceCann môže stať prémiovým poskytovateľom prekvitajúceho priemyslu medicínskeho kanabisu v Európe.“

 

Európska vlna kanabisu

Aj keď je kanabis v Európe nezákonný, niektoré krajiny umožňujú jeho použitie na liečebné účely a priemysel rýchlo rastie.

Podľa správy o európskom kanabise sa očakáva, že európsky trh s kanabisom do roku 2025 dosiahne 3,2 miliardy EUR.

 

acecann.com

 

Už 60.000 ľudí malo v roku 2020 prvýkrát v Európe prístup k liekom z marihuany, čo predstavuje celkový počet 185.000 pacientov za rok.

Nemecko by mohlo v pravý čas legalizovať marihuanu pre všetkých dospelých, pretože všetky tri strany sa po septembrovom volebnom pláne zapojili do koaličných rozhovorov s cieľom zmierniť zákaz držania kanabisu.

Očakáva sa, že viacerým európskym krajinám, vrátane Švajčiarska a Holandska, sa v nasledujúcich rokoch otvorí perspektíva legalizácie kanabisu.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím