Muž dostal v Singapure trest smrti za necelý kilogram marihuany

Foto: hyatt.com / marijuanamoment.net
Konopkar, 17. októbra 2021

Skutok sa odohral v roku 2018, ale odvolací súd teraz potvrdil trest smrti.

Singapurské súdy udelili trest mužovi, ktorého policajti chytili s takmer 1 kilogramom marihuany.

Skutok sa stal v roku 2018, keď ho zastavili a v kufri auta mu našli rastlinu zabalenú vo fólii a v novinovom papieri, informuje Yahoo.

Omar Yacob Bamadhaj dostal trest smrti vo februári 2021, ale proti rozsudku sa odvolal s nádejou, že súd vyššej inštancie rozhodnutie zvráti.

Napokon sa tak nestalo a trest smrti odvolací súd potvrdil začiatkom tohto týždňa.

Dnes 41-ročný Bamadhaj postavil svoju obhajobu na tvrdení, že o drogách v kufri auta nevedel.

 

 

channelnewsasia.com

 

V čase, keď ho policajti zastavili, viezol v aute svojho otca, a tak tvrdil, že by nepašoval marihuanu so svojím otcom za volantom a dobrovoľne ho ohrozil.

Počas súdneho procesu muž tvrdil, že mu zrejme marihuanu do kufra niekto úmyselne vložil bez toho, aby o nej vedel.

V úvode, keď ho policajti zadržali, však ponúkol rozdielnu verziu a vysvetľoval, že marihuanu do Singapuru prepašoval zo zúfalstva, pretože nemal žiadne peniaze a potreboval si zarobiť.

Bamadhaj sa sťažoval, že ho singapurská polícia prinútila priznať sa pod hrozbou násilia a smrti, ale odvolací súd na tieto sťažnosti neprihliadol.

Chlapík by mal byť popravený v nasledujúcich mesiacoch.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím