Čechovi na Považí našli tašku s konope, hrozí mu trest až do pätnásť rokov

Foto: Polícia SR - Trenčianský kraj
Konopkar, 7. októbra 2021

Policajti z Nového Mesta nad Váhom zadržali 29-ročného muža českej národnosti, ktorý mal v osobnom motorovom vozidle sušenú marihuanu zabalenú v igelitovej taške. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

„Na základe predbežného vyjadrenia kriminalisticko-expertízneho ústavu bolo zistené, že predmetný materiál vykazoval znaky typické pre rastlinu rodu Cannabis.

Z predloženého množstva by bolo možné pripraviť minimálne 1647 bežných jednotlivých dávok drogy, ktoré sú spôsobilé po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa,“ uviedla Kuzmová.

Krajský policajný vyšetrovateľ z Trenčína vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Zároveň na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

 

 

Zdroj: ta3.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím