Amazon lobuje v americkej vláde za legalizáciu marihuany

Foto: empirenews.net
Konopkar, 22. septembra 2021

Spoločnosť, ktorá je druhým najväčším zamestnávateľom v USA, tvrdí, že zrušila testovanie na marihuanu pred prijatím do zamestnania, pretože neprimerane ovplyvňuje ľudí s farbou pleti.

Spoločnosť Amazon lobuje vo vláde USA za legalizáciu marihuany a za podporu zákona, ktorý by vyňal trestné činy súvisiace s marihuanou z registra trestov, potvrdila spoločnosť.

 

techcrunch.com

 

Začiatkom tohto roka gigant oznámil, že vylúči marihuanu zo skríningu pred nástupom do zamestnania a obnoví možnosť zamestnať bývalých zamestnancov a uchádzačov, ktorí mali pozitívny test.

Spoločnosť uviedla, že za týmto krokom boli tri kľúčové dôvody, vrátane rastúcej úrovne legalizácie v mnohých štátoch USA, kvôli ktorej bolo skríning nespravodlivý.

 

geekwire.com

 

Zdôraznila však aj údaje, ktoré naznačovali, že testovanie na marihuanu pred zamestnaním „neprimerane ovplyvňuje ľudí s farbou“, ako aj to, že zrušením skríningu by spoločnosť rozšírila svoju skupinu uchádzačov a najala lepších zamestnancov.

„Historicky boli ustanovenia o marihuanovej trestnej činnosti vynucované nerovnomerne voči ľuďom s rôznou farbou pleti, čím vznikal začarovaný kruh chudoby, nadmerného väzenia, chorôb, ako i ďalších prekážok zamestnávania a ekonomických príležitostí,“ uviedla spoločnosť.

 

news.sky.com

 

Podľa správy agentúry Bloomberg News, keď začal Amazon otvorene inzerovať, že nebude testovať žiadateľov na marihuanu, niektoré pozície zaznamenali až štvornásobný nárast žiadostí o zamestnanie.

„Sme nadšení z pozoruhodnej dynamiky v krajine, ktorá smeruje k poznaniu, že dnešný status quo je nespravodlivý a neudržateľný,“ uviedla spoločnosť v blogovom príspevku.

„Tešíme sa na spoluprácu s Kongresom a ďalšími podporovateľmi, aby sme zaistili potrebnú reformu národných zákonov o marihuane,“ dodáva sa tesne nad formulárom spätnej väzby, v ktorom sa Amazon pýta, ako ľudí pozitívne ovplyvnilo toto oznámenie.

 

REUTERS/BRENDAN MCDERMID

 

Spoločnosť lobuje za podporu zákona Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement Act of 2021, ako aj zákona Cannabis Administration and Opportunity Act.

Tieto opatrenia by odstránili marihuanu zo zákona o kontrolovaných látkach a uviedli na jej predaj dane, „čím by sa začala obnova niektorých škôd, ktoré boli spôsobené ťažko postihnutým komunitám“.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím