Marihuana už nebude zakázanou látkou? Svetová antidopingová agentúra preskúma jej status

Foto: cannasport.eu
Konopkar, 16. septembra 2021

Svetová antidopingová agentúra (WADA) oznámila, že preskúma status marihuany ako zakázanej látky. V roku 2022 však jej užívanie naďalej zostane trestné.

„Po prijatí žiadostí od viacerých strán, výkonný výbor WADA schválil rozhodnutie expertnej poradnej skupiny preskúmať status marihuany,“ potvrdila WADA v utorok podľa agentúry AFP.

 

REUTERS

 

Pravidlo o zákaze užívania marihuany sa stalo terčom kritiky po tom, čo šampiónka USA v behu na 100 m Sha’Carri Richardsonová, výrazne podporovaná finančne silnými sponzormi, prišla pre jej užívanie o olympijské hry v Tokiu.

Dvadsaťjeden rokov staré pravidlo označili za zastarané.

 

AFP

 

Marihuana sa však na zoznam zakázaných látok dostala najmä pre to, že môže kryť užívanie iných zakázaných prostriedkov.

 

Zdroj: sport.aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím