Španielska polícia zabavila rekordné množstvo marihuany smerujúcej do Francúzska

Foto: pngkey.com / rightcasa.com / konopkar.sk
Konopkar, 8. septembra 2021

Pri zásahu zadržali sedem osôb.

Španielska polícia zaistila cez víkend blízko andalúzskej Granady zásielku s 26 tonami marihuany, ktorá mierila do Francúzska. Informovala o tom v utorok (7. 9.) agentúra AFP, podľa ktorej zadržali sedem ľudí – päť v Španielsku a dvoch vo Francúzsku.

Zásielku s rekordným množstvom drogy sledovali francúzski policajti a operáciu koordinovali so španielskymi a marockými kolegami.

 

news.in-24.com

 

Denník Le Parisien napísal, že kamión vyložil časť nákladu v Granade. Potom sa snažil o úhybný manéver, aby políciu zmiatol, a tá preto zasiahla.

Agentúra AFP napísala, že 26 ton marihuany predstavuje štvrtinu z celkového množstva, ktoré francúzske úrady zadržali za celý rok 2020.

 

Zdroj: spravy.rtvs.sk

 

 


Tiež sa stalo:

 

Štúdia porovnávala riziko infarktu fajčiarov marihuany voči nefajčiarom

Unsplash / Gras Grun

Štúdia sa zaoberala údajmi z prieskumov amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) z uplynulých rokov.

V prieskumoch sa výskumníci pýtali, či účastníci užívali marihuanu v posledných 30 dňoch – z tých, ktorí ju v poslednom mesiaci užili, 1,3 percenta utrpelo srdcový infarkt, zatiaľ čo u nefajčiarov to bolo 0,8 percenta.

Aj keď sa vo svojej štúdii nezaujímal o to, aké konkrétne dôsledky môže mať fajčenie marihuany na činnosť srdca, podľa Ladhu predchádzajúce výskumy ukázali, že marihuana dokáže spôsobiť nepravidelný tep.

„Toto nie je to, čo tvoj dedko fajčil na Woodstocku, toto je veľmi silné,“ povedal Robert Page, ktorý šéfuje organizácii American Heart Association zameranej na výskum srdca.

Marihuana, ktorá sa dnes predáva na trhu, je podľa neho oveľa účinnejšia ako marihuana spred 50 rokov, a tak by si mali ľudia dávať pozor na jej užívanie.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím