Malajzia: 29-ročný kuriér dostal za 299,09 g marihuany trest smrti

Foto: thestar.com.my
Konopkar, 7. septembra 2021

29-ročný kuriér zo štátu Malajzia sa stal obeťou svojej vlastnej trestnej činnosti.

Pred tri a pol rokom, v marci 2018, vraj do krajiny prepašoval 299,09 gramov marihuany.

Podľa informácií The Sun Daily v tejto chvíli čaká na popravu.

Kuriér Muhammad Hafizul Rashid Emmy sa po tom, ako zistil, že jeho odvolanie je neplatné, priamo na súde rozplakal. 

Sudkyňa Datuk Collin Lawrence Sequerah sa k prípadu vyjadrila jednoznačne: 

„Po preskúmaní svedectva súd zistil, že z odvolania nevyplývajú žiadne ďalšie pochybnosti o prípade prechovávania nebezpečných drog. Súd preto vyhlasuje obvineného za vinného. Vyplýva z toho, že bude popravený obesením.“

Spoločne s 29-ročným Muhammadom sa do ronenia sĺz pustila aj ďalšia žena, ktorá sa zúčastnila na súdnom procese. Podľa všetkého išlo o rodinnú príslušníčku odsúdeného.

V Malajzii podľa zákona o nebezpečných drogách z roku 1952 vyplýva, že by mal byť buď popravený obesením, alebo odsúdený na doživotný pobyt za mrežami a bičovaný na súde hneď po uznaní viny.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím