20-ročného muža za konope nedávno odsúdili. Opäť ho mal pri sebe

Foto: Polícia SR - Prešovský kraj
Konopkar, 30. augusta 2021

Mladý muž mal opäť pri sebe marihuanu.

„Iba 20-ročný mladík z obce Nová Lesná v okrese Poprad bol vyšetrovateľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove obvinený z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Mladík si v rôznych časových intervaloch neoprávnene zadovažoval omamné a psychotropné látky – konope, ktoré v rôznych množstvách u seba prechovával.

V stredu bol v rodnej obci kontrolovaný policajnou hliadkou, pričom vyšetrovateľovi dobrovoľne vydal vo vrecúšku zabalený sušený materiál.

Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť najmenej 59 bežných jednotlivých dávok drogy.

„Mladý muž sa protizákonného konania dopustil aj napriek tomu, že už bol pred 4 mesiacmi Okresným súdom v Poprade právoplatne odsúdený za drogovú trestnú činnosť. Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia, krajský vyšetrovateľ spracuje podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ dodala Ligdayová.

Mladíkovi hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

 

Zdroj: korzar.sme.sk

 


 

 

Tiež sa stalo:

Mladík z okresu Gelnica díloval marihuanu. Pri razii našli osem vrecúšok sušiny

Zdroj: Polícia SR – Košický kraj

Za marihuanu mu hrozí osemročné väzenie.

Z drogovej trestnej činnosti obvinila polícia 23-ročného muža z okresu Gelnica, stíhajú ho väzobne.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová. 

„Obvinený muž si mal podľa doterajšieho vyšetrovania zadovažovať zakázané omamné a psychotropné látky od doposiaľ nezistených osôb minimálne od februára 2021, prechovávať ich, predávať konzumentom v okrese Gelnica a Spišská Nová Ves, respektíve sprostredkovať ich ďalším osobám,“ spresnila.

 

Zadržali štyroch, troch prepustili

Muža zadržali koncom minulého týždňa počas protidrogovej akcie.

Troch zo štyroch podozrivých v aute po zadržaní prepustili.

„Následne pri prehliadke motorového vozidla policajti zaistili osem vrecúšok s obsahom sušeného rastlinného materiálu,“ doplnila Mésarová s tým, že podľa predbežných výsledkov expertízy ide o marihuanu a zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť niekoľko desiatok jednotlivých dávok.

Mladíkovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

 

Zdroj: korzar.sme.sk

 


 

 

Tiež sa stalo:

Tender na nákup testerov na drogy u Sakovej nezvládli, polícia stále triafa naslepo. Mikulec chce reparát

Zdroj: TASR

Mal to byť párminútový proces. Policajt by zastavil vodiča, urobil by mu rýchly výter z úst a pásik s odobranou vzorkou by vložil do malého prístroja.

Na displeji by sa po chvíli zobrazilo, či je dotyčný pod vplyvom marihuany, amfetamínu, či kokaínu. 

Veľký nákup testerov na drogy za 4,6 milióna eur vypísala niekdajšia ministerka vnútra za Smer Denisa Saková (dnes Hlas) v októbri 2019.

Polícia mala využívať 450 prístrojov, ku ktorým chcela nakúpiť rovno aj 135-tisíc jednorazových testov, do niekoľkých týždňov.

„Ak nameraná hodnota bude pozitívna, tak pôjde dotyčný zadržaný aj na odber krvi,“ zastrájala sa Saková s tým, že Slovensko je jednou z posledných krajín, ktorá testery na drogy nemá.

Z nákupu však nič nie je, ministerstvo vnútra najnovšie navrhuje zmeny v zákone, ktoré majú umožniť policajtom testovať na alkohol a drogy nielen vodičov na cestách.

Po novom by mohli otestovať aj ľudí pri spisovaní zápisníc či svedeckých výpovedí.

 

Zdroj: sme.sk

 


 

 

Tiež sa stalo:

Austrálsky dôchodca si privyrábal aj predajom konope

TASR/AP

Austrálčana obžalovali z  toho, že z domova dôchodcov na predmestí Sydney, v ktorom žije, obchodoval s drogami.

S odvolaním sa na vyjadrenie polície a správy miestnych médií o tom v pondelok (30. 8.) informovala agentúra AFP.

Austrálska polícia oznámila, že šesťdesiatnika zatkla uplynulý štvrtok (26. 8.), a to po prehliadke vozidla, v ktorom objavila marihuanu a metamfetamín.

Policajti následne prehľadali aj mužov dom v domove dôchodcov, kde našli ďalšiu marihuanu, LSD a obušok.

Polícia uviedla, že obchodovanie s drogami, ktoré viedlo k zatknutiu dôchodcu, začala vyšetrovať už v júni.

Podľa správ sydneyskej verzie denníka The Daily Telegraph podnietili vyšetrovanie sťažnosti iných obyvateľov zmieneného domova, ktorých znepokojovalo mužovo správanie aj návštevy, ktoré vo svojom dome prijímal.

Denník ďalej informoval, že muž je v súčasnosti obvinený, že z domova obchodoval s drogami. Túto informáciu pre AFP následne potvrdila aj hovorkyňa miestnej polície.

Muža obžalovali z prechovávania drog a obchodovania s nimi, nelegálnej držby zbrane a tiež z porušovania platných epidemických nariadení. Pred súd má predstúpiť 8. septembra.

 

Zdroj: spravy.rtvs.sk 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím