V Bratislave bol protest za dekriminalizáciu marihuany

Foto: npk / trend.sk
Konopkar, 27. augusta 2021

Požiadavkami sú podľa Hojsíka legalizácia medicínskeho využitia marihuany, zastavenie démonizácie jej užívateľov a nedogmatická drogová politika

Pre kriminalizáciu používania marihuany má problémy s políciou zbytočne veľa ľudí.

Prevencia a pomoc sú lepšie ako represia a krajina by mala zvážiť legalizáciu využitia marihuany na medicínske účely.

Zhodli sa na tom v príhovoroch počas štvrtkového zhromaždenia europoslanci Martin Hojsík (Progresívne Slovensko) a Michal Šimečka (Progresívne Slovensko).

Na proteste na bratislavskom Námestí SNP sa zúčastnili desiatky ľudí

„Na svete už máme niekoľko krajín, ktoré legalizovali používanie marihuany. Medzi nimi napríklad aj Kanada. Do konca roka sa k nim pridá Luxembursko. Ďalšie desiatky krajín legalizovali marihuanu pre medicínske účely. Mnoho ďalších dekriminalizovalo jej používanie na rekreačné účely,“ poukázal Hojsík.

 

Zdroj: npk / trend.sk

 

Europoslanci preto pred dvoma mesiacmi iniciovali petíciu za dekriminalizáciu marihuany.

„Ide o to, aby nikto už nemal zničený život za to, že ho prichytili s jointom, alebo za to, že pestuje marihuanu na výrobu mastičiek pre svojich onkologických rodičov,“ vysvetlil Hojsík.

Europoslanci zdôraznili, že krajina by sa mala skôr zamerať na prevenciu a nie represiu.

Zdôraznili, že kozmetické legislatívne úpravy vo výške trestov nestačia.

„Požiadavky zhromaždení sú jasné – legalizácia medicínskeho využitia marihuany, zastavenie démonizácie užívateľov, zastavenie dogmatizácie drogovej politiky na základe presvedčenia bez vedeckých základov. Z toho potom dekriminalizácia logicky vyplynie,“ skonštatoval Hojsík.

 

Zdroj: trend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím