V zásielke zo Švajčiarska našli colníci marihuanu. Mal to byť darček

Foto: pngegg.com / freepngs.com / konopkar.sk
Konopkar, 21. augusta 2021

Zásielku zo Švajčiarska s vyše 500 gramami marihuany zaistili príslušníci finančnej správy zo žilinskej vyclievacej pošty.

Mal to byť darček pre adresáta z Párnice. V piatok o tom informovala hovorkyňa Colného úradu v Žiline Božena Chríbiková.

V balíku sa nachádzali suché časti rastlín – šišky so znakmi typickými pre rastlinný rod Cannabis – konope.

„Švajčiarsky odosielateľ ich poslal namiesto ‚balenia listov‘. Tak deklaroval tovar v sprievodných dokladoch k zásielke.

 

TASR/KR PZ v Žiline

 

Šišky boli zabalené v priesvitnom plastovom obale,“ priblížila hovorkyňa.

Ako dodala, stopku balíku dali výsledky z analýzy odobratých vzoriek, ktoré potvrdili prítomnosť Cannabisu v dovážanom tovare.

Chríbiková zdôraznila, že prepustený by mohol byť len v prípade, ak by príjemca predložil potrebné povolenie na dovoz omamných alebo psychotropných látok, čo neurobil.

„Od začiatku roka ide o tretiu zásielku s drogami, ktorú zaistili príslušníci finančnej správy na žilinskej vyclievacej pošte,“ skonštatovala hovorkyňa.

 

Zdroj: ta3.com

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím