Marihuana už aj cez App Store

Foto: RonDesignLab
Konopkar, 15. augusta 2021

Áno, je to tak. Marihuanu si môžete objednať v Apple App Store, ale len v USA a v tých štátoch, kde je to legálne. Aj tak ide o veľký pokrok v benevolencii takýchto aplikácií zo strany Apple.

Apple totiž doteraz nepovoľoval aplikácie, ktoré slúžili na predaj marihuany.

 

Zdroj: Eaze

 

Išlo o súčasť firemnej politiky, ktorá zakazovala aplikácie podporujúce spotrebu tabaku a VAPE výrobkov, nelegálnych drog, alebo nadmerného množstva alkoholu.

Rovnako tiež tie, ktoré uľahčujú predaj „kontrolovaných látok (s výnimkou licencovaných lekární), marihuany, alebo tabaku.“

Nové zásady App Store boli aktualizované 7. júna tohto roku.

 

Zdroj: ganjapreneur.com

 

Udeľujú výnimku licencovaným lekárňam a „licencovaným alebo inak legálnym lekárňam pre kanabis“.

Do mesiaca bola schválená Eaze, prvá aplikácia na doručovanie kanabisu.

Má už viac ako 2 milióny registrovaných používateľov, dodáva rôzne výrobky z marihuany zákazníkom vo veľkých mestách v Kalifornii.

 

Zdroj: pymnts.com

 

Odvtedy sa do App Store pripojili ďalšie služby doručovania kanabisu, napríklad Beta, Caliva a Pineapple Express.

Weedmaps, ktoré používateľom umožňovali vyhľadávať a prezerať ponuky miestnych ambulancií. Tento týždeň aktualizovala svoju appku, aby zákazníci mohli prostredníctvom platformy nakupovať produkty priamo z ambulancií.

Treba si uvedomiť, že pre dodávanie kanabisu stále existujú obmedzenia.

 

Zdroj: pcmag.com

 

Samotné App Store uvádza, že aplikácie poskytujúce takéto služby musia byť distribuované prostredníctvom „právnickej osoby, ktorá poskytuje služby a nie od individuálneho vývojára“.

Okrem toho, každá aplikácia, ktorá uľahčuje legálny predaj kanabisu, je geograficky obmedzená na zodpovedajúcu zákonnú jurisdikciu.

V zásade obyvatelia štátov, kde konope nie je rekreačne legálne, nebudú mať tieto aplikácie k dispozícii na stiahnutie.

 

Zdroj: Eaze

 

Používateľ napríklad z Idaha nebude môcť obísť tieto nariadenia, ak si stiahne niektorú z týchto aplikácií a objedná si „trávu“ zo susedného Oregonu.

Trh s kanabisom zaznamenal za posledných 18 mesiacov veľký nárast tržieb. 

Podľa jednej správy legálny predaj produktov marihuany vyskočil o 46 %, pričom celkové tržby v USA dosiahli 17,5 miliardy dolárov.

 

Zdroj: Weedmaps

 

Celosvetovo tržby prekročili 21 miliárd dolárov.

V USA k dnešnému dňu legalizovalo rekreačnú trávu 19 štátov. 36 štátov má programy užívania marihuany na lekárske účely.

Každopádne, od leta Apple zarába aj na marihuane. Prečo nie, však zisk plynúci z aplikácií nesmrdí.

 

Zdroj: techbox.dennikn.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím