Prelom vo svetovej atletike: Marihuana môže zmiznúť zo zoznamu zakázaných látok

Foto: youtube.com - True Buds TV
Konopkar, 2. augusta 2021

Prezident Svetovej atletiky (WA) Sebastian Coe chce, aby sa prehodnotili pravidlá pre udeľovanie dopingových trestov športovcom za užitie marihuany.

Coe to uviedol v súvislosti s nedávnym prípadom americkej šprintérky Sha’Carri Richardsonovej, ktorá prišla o olympijské hry v Tokiu po tom, ako v jej tele našli stopy po momentálne zakázanej marihuane.

 

Prezident Svetovej atletiky (WA) Sebastian Coe, Zdroj: SITA/Issei Kato/Pool Photo via AP, File

 

Tretia žena tohtoročných svetových tabuliek v behu na 100 metrov následne dostala mesačný dištanc, prišla o štart na stovke a nedostala sa ani do nominácie USA na štafetu 4×400 m.

Zároveň jej anulovali výsledok z národnej kvalifikácie, ktorým si pôvodne zabezpečila účasť pod piatimi kruhmi.

Práve na júnovej kvalifikácii mala pozitívny test.

Dvadsaťjedenročná šprintérka uviedla, že bola v emočnom strese po tom, ako jej zomrela biologická matka.

„Je mi ľúto, že sme na olympijských hrách v Tokiu stratili vynikajúci talent. Je to strata pre celú súťaž,“ citovala Coea agentúra AFP.

Podľa šéfa WA sa v jej prípade existujúce pravidlá interpretovali správne, no zdôraznil, že by sa mohli zmeniť.

Coe už požiadal Jednotku pre bezúhonnosť atletiky (AIU), aby pracovala so Svetovou antidopingovou agentúrou (WADA) na prehodnotení miesta marihuany na zozname zakázaných látok.

 

Sha’Carri Richardsonová, zdroj: distractify.com

 

Richardsonová v apríli vo floridskom Miramare dosiahla čas 10,72 s a zaradila sa na 6. miesto historických tabuliek.

V Tokiu mal byť jej súboj s líderkou tohtoročných tabuliek a dvojnásobnou olympijskou víťazkou Shelly-Ann Fraserovou-Pryceovou z Jamajky jedným z vrcholov hier.

 

Zdroj: sportky.zoznam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím