Nicholsonová kritizuje ministrov, že ešte neznížili sadzby za marihuanu

Foto: SITA / offitkurman.com / matica.sk / konopkar.sk
Konopkar, 1. augusta 2021

“Pozrite sa na túto fotografiu. Je na nej Robo Džunka, mladý chalan, ktorý si odpykáva 12,5 roka za marihuanu. Nebezpečný zločinec s ostrahou,” začína vyjadrenie europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová z frakcie liberálov.

Na svojom facebooku zverejnila fotografiu mladého muža, ktorý si odpykáva trest 12,5 roka za marihuanu.

 

Zdroj: Róbert Bejda

 

“Nebezpečný zločinec s ostrahou. V júni požiadal o prepustenie z väzby. Urobil tak po tom, ako sa za neho postavila verejnosť, mladí ľudia, ale aj odborníci na trestné právo, ktorí poukazovali na nezmyselne drakonické tresty za držbu marihuany. Vtedy aj ministerka spravodlivosti aj minister vnútra prisľúbili, že trestný zákon zmenia a sadzby znížia,” uvádza europoslankyňa.

 

Ubehlo 8 mesiacov a NIČ

“Napriek tomu sa Robo domnieval, že by ho z väzby mohli podmienečne prepustiť s tým, že by si trest odpykával doma s monitorovacím náramkom a pod dohľadom probačného úradníka. Chalan je totiž v base za to, že mal v podmienke pri sebe 7 gramov trávy. Nikoho nezabil, nikoho neznásilnil. Okresný súd súhlasil s podmienečným prepustením Roba. Ale prokurátorka nie, podala sťažnosť a krajský súd jej vyhovel. A tak Robo zostáva v base s ťažkými zločincami, násilníkmi a tyranmi. Takto vyzerá spravodlivosť? Za držbu marihuany vyšší trest ako za zabitie, vraždu, či znásilnenie? Takto vyzerá nápravno-výchovný systém?,” zamýšľa sa europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti.

 

Zdroj: europskenoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím