Robo odsúdený za marihuanu mal byť prepustený. Nakoniec ostáva vo väzení

Foto: Roman Kasyan / calishelfweed.com
Konopkar, 29. júla 2021

Róbert Džunko veril, že sa na slobodu dostane skôr. Jeho žiadosť ale zamietli a naďalej ostáva vo väzbe

Príbeh mladého Roba ste určite zachytili.

Pre prípad, že by si meno Róbert Džunko počul po prvýkrát, aspoň v krátkosti ti opíšeme jeho príbeh.

 

Osudnou sa mu stala piváreň

Robo je mladý chlapec, ktorý preferoval občasné fajčenie marihuany.

Prvýkrát ho prichytili v roku 2017 s 12g marihuany.

Výsledkom bol podmienečný trest na 30 mesiacov s odkladom na 36 mesiacov.

Robo ďalej pracoval, stretával sa s kamarátmi, žil nekonfliktný život a podmienečný trest mu postupne plynul.

Býval som starými rodičmi, o ktorých sa príkladne staral až do ich smrti a neskôr si z platu financoval vlastný podnájom. 1.2.2019 ho však ho pri náhodnej razii v jednej košickej krčme opäť prichytili s 7,7g marihuany.

Odvtedy je vo vyšetrovacej väzbe a je obvinený z opakovanej konzumácie a prechovávania marihuany podľa Trestného zákona paragraf 172 odsek 2 písmeno a). 12.9.2020 bol odsúdený Okresným súdom v Košiciach na 12,5 roka nepodmienečne, informuje Sloboda pre Roba, iniciatíva, ktorá vznikla na podporu a šírenie osvety o neprimeraných trestoch v danej veci.

 

Zdrvujúci výsledok

Róbert, ani jeho rodina nestrácali nádej a verili, že sa spoza mreží dostane skôr. Okresný súd na konci júna rozhodol, že ho prepustí domov s monitorovacím náramkom, pod dohľadom probačného úradníka.

Stať sa tak malo po 30 mesiacoch väzby a na jeho ôsmu žiadosť. Prokurátorka ale podala sťažnosť a minulý týždeň o nej rozhodoval krajský súd.

„Výsledok je zdrvujúci. Robovu žiadosť zamietli a zostáva naďalej vo väzbe. Na cele 3,5 x 3,5 metra s tromi spoluväzňami, v teplotách vyše 40 stupňov Celzia. S jednou hodinovou prechádzkou denne, a dvomi sprchami do týždňa. Medzi vrahmi, ktorí si odpykávajú polovičné tresty, ako on,“ píše Progresívne Slovensko.

 

  

Zdroj: startitup.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím