Britská Kanabo kupuje kanadského producenta marihuany Materia

Foto: dispensarynewsnews.com
Konopkar, 27. júla 2021

Šéf firmy Kanabo Avihu Tamir očakáva, že spojenie firiem vytvorí najväčšiu verejnú obchodnú spoločnosť so zameraním na liečebné konope v Británii aj Európskej únii.

Spoločnosť Kanabo Group informovala, že kupuje kanadského výrobcu a distribútora liečebného konope Materia.

 

Kanabo

 

Kontrakt by mal firme umožniť stať sa najväčšou verejne obchodovanou spoločnosťou v Európe pôsobiacej na trhu s kanabisom.

 

thedalesreport.com

 

Jeho hodnotu spoločnosť Kanabo nezverejnila, uviedla však, že akvizíciu zafinancuje prostredníctvom akcií.

 

materia.global

 

Ako uviedla agentúra Reuters, kontrakt poskytne firme Kanabo kótovanej na burze v Londýne prístup na nemecký trh, ktorý je najväčším trhom pre liečebné konope v Európe.

 

benzinga.com

 

Podľa odhadov spoločnosti pre prieskum trhu Brightfield by tržby na tomto trhu mohli v roku 2025 presiahnuť 2 miliardy USD (1,70 miliardy eur).

 

Kanabo

 

Šéf firmy Kanabo Avihu Tamir očakáva, že spojenie firiem vytvorí najväčšiu verejnú obchodnú spoločnosť so zameraním na liečebné konope v Británii aj Európskej únii.

 

Steve Helber/AP

 

Len nedávno získala spoločnosť Materia, ktorá vznikla v roku 2018, certifikát pre svoj závod na Malte.

 

Kanabo

 

Okrem maltského závodu vlastní Materia aj veľkoobchodné aktivity v Nemecku.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím