Americká atlétka Richardsonová mala pozitívny test na marihuanu

Foto: Patrick Smith/Getty Images/Flat Icons/konopkar.sk
Konopkar, 3. júla 2021

Americká atlétka a druhá žena tohtoročných svetových tabuliek v behu na 100 metrov Sha’Carri Richardsonová mala pozitívny test na marihuanu a hrozí jej neúčasť na OH v Tokiu.

Marihuana je na zozname zakázaných látok, 21-ročná šprintérka prijala zákaz činnosti na mesiac, ktorý jej vymerala Antidopingová agentúra Spojených štátov.

Richardsonová mala pozitívny test počas júnovej národnej olympijskej kvalifikácie, trest jej začal plynúť spätne a jeho súčasťou je anulácia všetkých výsledkov.

V Tokiu by však mohla stihnúť štafetu 4×400 m.

„Chcem sa ospravedlniť. Viem, že na trati nereprezentujem iba seba, ale zastupujem komunitu, ktorá mi poskytuje toľkú podporu. Ospravedlňujem sa, že som nezvládla svoje emócie,“ povedala šprintérka, ktorej v inkriminovanom období zomrela biologická mama.

 

reuters

 

Štafety sú na programe 6. auguste, o nominácii rozhodne strešný orgán americkej atletiky USATF.

„Ak budem požehnaná účasťou na OH, budem šťastná. Ale ak nie, budem sa sústrediť na seba. Ide iba o jednu olympiádu, ešte som mladá a mám pred sebou mnoho rokov,“ uviedla Richardsonová podľa agentúry AP.

Dvadsaťjedenročná Richardsonová v júni zvíťazila na americkom šampionáte a zaistila si účasť na OH 2020.

V apríli vo floridskom Miramare dosiahla čas 10,72 a zaradila sa na 6. miesto historických tabuliek.

V Tokiu mal byť jej súboj s líderkou tabuliek a dvojnásobnou olympijskou víťazkou Shelly-Ann Fraserovou-Pryceovou jedným z vrcholov hier. Informovala agentúra AFP.

 

Zdroj: sport.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím