Česko: Poslanci schválili zákon, ktorý liberalizuje lekársku marihuanu

Foto: kafkadesk.org / nicepng.com / konopkar.sk
Konopkar, 5. júna 2021

V stredu (2. júna) dolná komora českého parlamentu schválila návrh novely, ktorá upravuje ustanovenia ohľadne výroby a predpisu lekárskej marihuany, ako aj ustanovenia ohľadne technického konope.

Hlavné ustanovenia zmeneného a doplneného návrhu zákona sú:

  • Medicínsku marihuanu môže pestovať niekoľko licencovaných súkromných skupín. Z marihuany môžu tiež vyrábať lekárske výrobky.
  • Vývoz lekárskej marihuany bude legálny.
  • Je prípustné uvádzanie výťažkov (izoláty a tinktúry) na trh.
  • Systém elektronických receptov na marihuanu bude aktualizovaný, aby uľahčil postup lekárom a pacientom.
  • Konopné výrobky s obsahom menej ako 1% THC sa nebudú považovať za návykové látky. Uvoľní sa pestovanie a výroba produktov s týmito koncentráciami.

 

Poslanecká snemovňa ČR

 

Senát a prezident musia teraz rokovať o návrhu zákona pred jeho formálnym prijatím.

Miestni obhajcovia však veria, že stredajšie schválenie zákona znamená, že šance sú vysoké a že zákon bude definitívne prijatý.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím