Maroko schválilo legalizáciu marihuany

Foto: riadzany.blogspot.com
Konopkar, 27. mája 2021

Poslanci dolnej komory marockého parlamentu schválili v stredu návrh zákona o legalizácii marihuany na liečebné účely.

Návrh podporilo 119 zákonodarcov, proti bolo 48, informovala agentúra AFP.

 

independentpress.cc

 

Aby mohol zákon nadobudnúť účinnosť, musí ho schváliť aj horná komora parlamentu.

Marihuana sa tak bude môcť legálne využívať v medicíne a kozmetike a priemyselných odvetviach. Užívanie marihuany na rekreačné účely zostáva naďalej zakázané.

 

Reddit

 

 Štátom regulované pestovanie marihuany zlepší podľa marockej vlády životné podmienky pestovateľov a poskytne im ochranu pred pašerákmi drog.

Pestovanie konope vláda zakázala v roku 1954, no bolo tolerované, pretože podľa neoficiálnych odhadov poskytuje obživu asi 60.000 rodinám.

 

The Daily Star/Mohammad Azakir

 

V Maroku sa v roku 2020 podľa údajov mimovládnej organizácie Globálna iniciatíva proti nadnárodnému organizovanému zločinu vyprodukovalo viac ako 700 ton marihuany.

Z vlaňajšej správy Úradu OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC) vyplýva, že Maroko je celosvetovo najväčším výrobcom kanabisovej živice, resp. hašišu.

 

Parlament, Anass Sedrati

 

photo-tropism.com

 

Marocké úrady v marci informovali, že na nelegálne pestovanie hašiša sa v roku 2019 využilo 55.000 hektárov pôdy, najmä v hornatom regióne Rif na severe krajiny.

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím