Ukrajinec mal v tube na vitamín pašovať marihuanu

Foto: www.cleanpng.com / WEB / konopkar.sk
Konopkar, 24. mája 2021

Približne 36 gramov marihuany chcel v nedeľu 23. mája prepašovať na územie Slovenska z Ukrajiny ukrajinský občan.

Príslušníci finančnej správy (FS), ktorí kontrolovali mužovu batožinu, odovzdali prípad policajtom, informovala o tom Jana Nimrichterová z organizačného oddelenia Colného úradu Michalovce.

 

 

Ako uviedla, Ukrajinec vstúpil na územie Slovenska pešo v nedeľu v dopoludňajších hodinách cez hraničný priechod Ubľa – Malyj Bereznyj.

“Pri kontrole príručnej batožiny cestujúceho našiel príslušník FS v dvoch plastových tubách označených ako vitamín C a Calcium Excel zelenú sušinu v množstve približne 36 gramov, ktorú sa Ukrajinec pokúsil prepašovať. Na otázku príslušníka FS, či to je marihuana, len prikývol,” priblížila s tým, že colníci následne vykonali skríningový test sušiny na detekciu drog s pozitívnym výsledkom.

 

 

K prípadu colníci privolali policajnú hliadku, ktorá po obhliadke sušiny vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneného dovozu omamnej látky osobu zaistila. Prípadom sa zaoberá policajný vyšetrovateľ.

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím