Kanadská vojačka dala delostreleckému oddielu marihuanové koláčiky

Foto: canadianarmytoday.com / clipartkey.com / konopkar.sk
Konopkar, 24. mája 2021

Kanonierka kanadskej armády čelí viac ako desiatkam obvinení po tom, čo údajne počas cvičenia s ostrou munúciou podávala svoje netušiacej delostreleckej jednotke koláče s marihuanou.

Dokumenty súdu poukazujú na náhly nástup paranoje, únavy a zmätku medzi jednotkami, ktoré jedli koláčiky, nevediac o ich psychoaktívnom obsahu.

 

Cpl. Genevieve Lapointe/DND Canada

 

„Niekoľko členov údajne nebolo schopných bezpečné vykonať nácviky so zbraňami a výbušninami,“ uvádza sa v súhrne obvinení vojenského sudcu.

Ide o prvý incident podávania marihuany kolegom bez ich súhlasu v kanadských ozbrojených silách .

Bombardier Chelsea Cogswell čelí celkovo 18 obvineniam. 

 

Jose Luis Gonzalez, Reuters

 

Incident sa uskutočnil v júli 2018 v armádnom stredisku bojového výcviku v CFB Gagetown v New Brunswick.

Podľa súdnych dokumentov Cogswell pracovala v jedálni počas cvičenia Common Gunner, čo je intenzívny trojtýždňový bojový výcvik v Kráľovskej kanadskej delostreleckej škole.

Cogswell, ktorá od júna 2011 slúži v pravidelných silách armády, údajne pripravila koláčiky a rozdávala ich kolegom  delostreleckom oddieli.

 

wvnstv.com

 

„Všetci kolegovia, ktorí konzumovali koláčiky, okrem jedného, ​​mali údajne príznaky, ktoré zahŕňali dehydratáciu, prehriatie, únavu, zmätenosť, sucho v ústach a paranoju,“ uvádzajú súdne záznamy.

Zdravotnícky personál ošetril všetky jednotky, ktoré hlásili príznaky intoxikácie, a bola privolaná vojenská polícia.

Cogswell v čase údajného trestného činu nepôsobila v dozornej funkcii delostreleckého oddielu.

Zostáva členkou kanadských ozbrojených síl.

 

Cpl. Genevieve Lapointe/DND Canada

 

„Z preskúmania vojenských záznamov nášho súdu vyplýva, že je to prvýkrát, čo člen čelí súdu za údajné podanie kanabisu kolegom bez ich súhlasu,“ uviedla hovorkyňa Wendy Whartonová v e-maile pre spravodajstvo CTV News.

Súd sa má začať v auguste v New Brunswicku.

Žiadne z obvinení nebolo dokázané ani testované pred súdom.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím