Štát USA Montana legalizuje rekreačnú marihuanu

Foto: pngkey / konopkar.sk
Konopkar, 19. mája 2021

Čaká sa na guvernéra Grega Gianforteho, aby podpísal návrh zákona s názvom House Bill 701.

Ministerstvo pre príjmy sa medzičasom pripravuje na implementáciu marihuanového systému pre dospelých v Montane.

Úradníci ministerstva pre príjmy sa chystajú na prevzatie doterajšieho štátneho programu lekárskej marihuany, ktorý je momentálne súčasťou ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb.

 

medicalmarijuanainc.com

 

Návrh zákona House Bill 701, ktorý bol zákonodarným zborom prijatý koncom apríla, zavázdza legalizovaný trh rekreačnej marihuany pre dospelých.

Po novembrovom prijatí Iniciatívy 190 (Initiative 190) sa stalo legálnym, aby dospelí v štáte Montana prechovávali najviac 28 gramov marihuany na osobné použitie.

 

Brickclay, young84/iStock

 

V súčasnosti je jediným legálnym spôsobom, ako získať marihuanu na osobnú spotrebu, jej pestovanie doma.

Vycestovanie do štátu, kde je legálne kúpiť rekreačnú marihuanu, a jej následný dovoz do Montany by porušil federálne zákony.

 

kfyrtv.com

 

Iniciatíva 190 umožňuje obyvateľom mať až štyri vlastné rastliny marihuany, ale po podpísaní návrhu zákona House Bill 701 sa to zníži na dve rastliny na osobu alebo štyri rastliny na domácnosť.

Obyvatelia, ktorí si nechcú pestovať vlastnú marihuanu a ktorí nemajú preukaz marihuany na lekárske účely, si budú musieť počkať do 1. januára 2022. Vtedy ju doteraz zavedené lekárske výdajne budú môcť začať predávať všetkým dospelým.

House Bill 701 poskytuje už etablovaným poskytovateľom marihuany 18-mesačný náskok na trhu.

 

montana.edu

 

Avšak doposiaľ neexistujúce výdajne nebudú môcť do 1. júla 2023 požiadať o licenciu od štátu.

House Bill 701 bude tiež vyžadovať, aby bola akákoľvek marihuana prepravovaná v automobile v bezpečnej taške (neotvorenej v pôvodnom obale) v kufri alebo uzamknutá v priehradke.

Ktokoľvek chytený s marihuanou alebo konopnými výrobkami, ktoré nie sú správne zaistené, môže dostať pokutu až do výšky 100 dolárov.

House Bill 701 tiež zakazuje fajčenie marihuany na verejnom priestranstve, okrem zariadení, ktoré majú licenciu na jej konzumáciu.

Tí, ktorí to porušia, môžu byť pokutovaní až do výšky 50 dolárov.

 

 

Podľa House Bill 701 nesmie THC v kvetoch marihuany prekročiť 35% a jedlá alebo kapsule nesmú obsahovať viac ako 100 miligramov THC na kapsulu a viac viac ako 800 miligramov THC na balenie.

Aj keď je toho veľa vysvetlené v návhu zákona House Bill 701, hovorca ministerstva Sanjay Talwani uviedol, že na implementáciu zákona zostáva ešte veľa práce.

 

missoulian.com

 

Od 1. júla 2022 bude musieť ministerstvo pre príjmy riadiť aj program lekárskej marihuany, ktorý zatiaľ patrí pod ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb. Časť zamestnancov bude tiež presunutá.

„Sme v ranej fáze tohto procesu a je pred nami ešte veľa práce,“ uviedol Talwani.

Podľa Talwaniho bude oddelenie vydávať päť rôznych druhov licencií.

 

thegreenfund.com

 

Na pestovanie, výrobu (poživatín a iných výrobkov z marihuany), predaj, laboratórne testovanie a prepravu.

Jedna spoločnosť bude môcť byť držiteľom viacerých typov licencií.

Štát tiež vydá osem licencií na kombinované použitie (umožňujúcich pestovanie a predaj) každému federálne uznanému kmeňu v Montane na zriadenie marihuanových výdajní, pokiaľ sú v kraji, ktorý hlasoval minulý rok za podporu Iniciatívy 190.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím