Malta dáva zelenú kanadskej firme produkovať a vyvážať marihuanu

Foto: SHUTTERSTOCK/MOLPIX
Konopkar, 13. mája 2021

Kanadská marihuanová spoločnosť Materia získala certifikáciu Európskej únie pre svoje zariadenie na Malte na výrobu a vývoz marihuanových kvetov po celom kontinente. Umožňí to dodávky produktov do Nemecka, jedného z najväčších marihuanových trhov na svete.

Niekoľko krajín po celom svete legalizovalo alebo zmiernilo rekreačné užívanie marihuany.

 

materia.global

 

Európa však zostala zložitým trhom kvôli prísnym regulačným požiadavkám, ktoré spomaľujú rast.

 

travelhacker.blog

 

Väčšina európskych krajín vyžaduje od spoločností certifikáciu „Správnych výrobných postupov Európskej únie“ (GMP) na dovoz a vývoz tovaru z kanabisu.

Napriek tomu, že Malta je aktívna vďaka progresívnemu pohľadu vlády na tento sektor, zariadenie Materia je iba tretím v krajine, ktoré získalo vytúžené osvedčenie.

 

lovinmalta.com

 

Spoločnosť Materia sa okamžite zamerala na Nemecko.

Firma má výrobnú a distribučnú sieť zahŕňajúcu Nemecko, Maltu, Dánsko a Spojené kráľovstvo.

 

„Realita je taká, že Nemecko je dnes na trhu väčšie ako všetky ostatné európske trhy dohromady…

Pre nás je Nemecko trhom číslo jeden, dva a tri,“ uviedol Nick Pateras, výkonný riaditeľ pre Európu.

 

weedseek.info

 

Recepty na predpis liečivej marihuany sú v Nemecku všeobecne dostupné od roku 2017, ale všetky doterajšie dodávky boli dovezené.

 

maltachamber.org.mt

 

„Získanie certifikátu GMP EÚ na Malte predstavuje náš najvýznamnejší míľnik, odkedy sme sa do tohto projektu pustili,“ uviedol výkonný riaditeľ Deepak Anand.

Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2018 farmaceutickými a priemyselnými veteránmi, uviedla, že vývoj zariadenia a príprava na kontrolu vládnymi orgánmi trvali dva roky.

 

cannabisnewsbox.com

 

Materia má tiež v úmysle požiadať o rozšírenie licencie, aby zahŕňala aj spracovanie extraktov z konope.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím