Španielsko: Rozložili jeden z najväčších gangov, ktorý pestoval konope. Obchodoval s ním po celej Európe

Foto: alarabiya.net / AP / maps.google.com / konopkar.sk
Konopkar, 20. apríla 2021

Polícii v Španielsku sa podarilo rozložiť jeden z najväčších zločineckých gangov pestujúcich konopu, s ktorou obchodoval po celej Európe.

Ako v spoločnom vyhlásení uviedli národné a katalánske regionálne policajné orgány, počas akcie zatkli vo viacerých španielskych mestách, Portugalsku a Holandsku minimálne 65 osôb, väčšinou čínskych štátnych príslušníkov.

 Dve hlavné rodiny, ktoré tento gang vytvorili, pochádzali z východočínskej provincie Fu-ťien, pričom organizovaná skupina pôsobila predovšetkým zo svojej základne v Barcelone.

Viac ako 350 agentov činných v trestnom konaní s pomocou Europolu prehľadalo 29 veľkých skladov a ďalších miest v Barcelone, Tarragone, Oviede, Gijóne a Bilbau, ako aj súkromné rezidencie v Portugalsku a Holandsku.

 

Zdroj: accor.com

 

Podľa polície sa podarilo rozložiť 13 interiérových plantáží s takmer 40 000 rastlinami marihuany.

Tie mohol gang na európskych trhoch predať za približne 6 miliónov eur.

Uvedené miesta boli nelegálne pripojené k elektrickej sieti, aby rastliny mohli dostávať umelé svetlo.

Týchto 13 interiérových plantáží malo podľa polície spotrebu elektrickej energie ako zhruba 1200 domácností.

Organizovanú skupinu však nevyšetrujú iba pre drogové aktivity, ale aj pre podozrenia z únosov a iných trestných činov.

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím