Starosta Londýna chce dekriminalizovať marihuanu. Premiér je proti

Foto: edie.net / pngimg.com / konopkar.sk
Konopkar, 18. apríla 2021

Sídlo premiéra na 10 Downing Street označilo plánované posúdenie dekriminalizácie marihuany londýnskym starostom za stratu času. Sídlo premiéra zároveň uviedlo, že táto otázka nie je v kompetencii starostu a že vláda neplánuje zmenu zákona.

Sadiq Khan vyhlásil, že ak bude znovu zvolený 6. mája, ustanoví nezávislú londýnsku drogovú komisiu, ktorá bude skúmať možné zdravotné, ekonomické a trestnoprávne výhody dekriminalizácie marihuany.

Marihuana je v Spojenom kráľovstve kategorizovaná ako droga triedy B.

 

Statosta Londýna Sadiq Khan (Foto: Stefan Rousseau/PA)

 

Labouristický starosta je presvedčený, že existuje rozsiahlejšia podpora verejnosti pre uvoľnenejší prístup k dekriminalizácii marihuany, pričom cituje prieskumy verejnej mienky, ktoré ukazujú, že viac ako polovica Spojeného kráľovstva – a takmer dve tretiny obyvateľov hlavného mesta – podporujú legalizáciu marihuany na rekreačné použitie pre dospelých.

Tlačová tajomníčka premiéra Borisa Johnsona Allegra Strattonová uviedla, že kroky starostu sú zbytočné.

„Politika v oblasti kontrolovaných drog je záležitosťou vlády Spojeného kráľovstva a nie sú plány na prenesenie tejto zodpovednosti.

 

Premiér Boris Johnson (Twitter)

 

Premiér o tom hovoril pri mnohých príležitostiach – nelegálne drogy ničia životy.

Premiér nemá v úmysle legalizovať konope, ktoré je škodlivou látkou,vyhlásila.

 

Strata času

Na otázku, či starosta s posúdením dekriminalizácie marihuany stráca čas, odpovedala:

„To je pravda. Sadiq Khan bude vedieť, že politika v oblasti kontrolovaných drog je záležitosťou britskej vlády.

Nie je to záležitosť jeho kancelárie.“

 

Starosta Sadiq Khan (sky.com)

 

Khan je terčom pravidelných útokov Downing Street.

Dôvodom je v neposlednom rade aj to, že existuje vysoká pravdepodobnosť jeho znovuzvolenia.

Nedávne volebné prieskumy ho vyšplhali na viac ako 50%, čo je dvojnásobok oproti jeho konzervatívnemu protivníkovi Shaunovi Baileyovi.

  

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím