Oliver Andrásy: Pitie piva a vína patrí k tradícii, ale marihuana nie

Foto: facebook/oliver.andrasy
Konopkar, 17. apríla 2021

Podľa neho konope „nepatrí k našej kultúre“ a dúfa, že ani nikdy nebude.

Moderátor a humorista na dôchodku Oliver Andrásy opäť perlil na Facebooku.

Tentoraz sa vyjadril k nedávno medializovaným informáciám o prípade 27-ročného Košičana Roba Džunka, ktorého za pár gramov marihuany odsúdili na 15 rokov väzenia, a k tomu, že koalícia má v pláne otvoriť debatu o zmierňovaní „drakonických“ trestov za držbu konopy.

Instagramový profil @tabulahanby, ktorý pravidelne zdieľa „nemilé komentáre od nemilých ľudí na sociálnych sieťach“, zverejnil komunikáciu z komentárovej sekcie na Facebooku medzi Andrásym a poslancom NR SR Petrom Osuským (SaS).

Humorista sa vyhranil proti dekriminalizácii marihuany.

Podľa neho totiž droga „nepatrí k našej kultúre“ a dúfa, že ani nikdy nebude. 

Pri argumente, že aj alkohol je droga, Andrásy napísal, že pitie vína a piva patrí k tisícročnej tradícii. 

„Samozrejme, s mierou,“ dodal.

Osuský mu na to odpísal, že v iných kútoch sveta sú zas iné tradície, ako napríklad požívanie halucinogénnych húb či kokových listov.

„Všetko sa dá zdôvodniť miestnou históriou, i ľudožrútstvo v Tichomorí,“ oponoval Andrásymu poslanec Osuský a dodal, že je ctiteľom „ústavnej rovnosti“, pokiaľ ide o záľuby občanov v škodlivých látkach.

Nejde o prvý kontroverzný výrok z dielne moderátora Andrásyho.

V minulosti napríklad tvrdil, že chytať ženy za zadok je v poriadku, keď sa postavil v kauze obťažovania maskérky Marošom Kramárom práve na jeho stranu.

Za status si vyslúžil nomináciu na anticenu Sexistický blud.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tabulahanby (@tabulahanby)

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím