EÚ schválila dovoz marihuany z afrického štátu Lesotho

Foto: www.arkansasonline.com / konopkar.sk
Konopkar, 16. apríla 2021

Startup v krajine Lesotho s názvom MG Health sa stal prvým africkým pestovateľom marihuany, ktorý získal povolenie Európskej únie na vývoz lekárskych marihuanových kvetov. Lekárske konope sa používa na viacero ochorení, od zmiernenia chronickej bolesti až po liečbu kŕčov spôsobených roztrúsenou sklerózou.

 

GUILLEM SARTORIO—AFP/GETTY IMAGES

 

Lesotho sa stáva priekopníkom v rodiacom sa sektore legálnej marihuany Afriky, ktorý by do roku 2023 mohol mať pri zavedení nových zákonov hodnotu viac ako 7,1 miliárd dolárov ročne, uvádza sa v africkej správe o konope pred dvoma rokmi.

 

 

Spoločnosť MG Health bola založená v roku 2017.

Jej pestovací areál a moderné spracovateľské pracovisko sa nachádzajú na odľahlom mieste, asi 2 000 metrov nad morom v hornatom Lesothe, ktoré je obklopené Južnou Afrikou.

 

qz.com / Medigrow

 

Andre Bothma, výkonný riaditeľ spoločnosti MG Health, uviedol, že firma získala certifikát na vývoz marihuanových kvetov ako aktívnej farmaceutickej zložky (active pharmaceutical ingredient – API) podľa protokolu EÚ o osvedčených výrobných postupoch (Good Manufacturing Practices – GMP).

 

 

„Znamená to, že máme povolenie na vývoz našich produktov ako API do Nemecka a na širší európsky trh. Očakávame, že sa začne v júni,“ uviedol Bothma na mediálnej udalosti so svojím mníchovským dovozným partnerom Drapalin Pharmaceuticals.

Okrem EÚ a Nemecka Bothma plánuje spoločnosť vstúpiť aj na britský a austrálsky trh, uviedol Bothma.

 

Medigrow

 

Rastúci počet krajín po celom svete legalizuje alebo zmierňuje zákony o kanabise. 

Ide aj o niekoľko krajín z Afriky, napríklad o Južnú Afriku, Rwandu, Maroko a Malawi.

 

maserumetro.com, Medigrow

 

Spoločnosť MG Health v súčasnosti produkuje okolo 250 kg baleného kvetu konope mesačne na testovacej produkčnej ploche 5 000 metrov štvorcových.

Len čo začne vývoz, pribudne ďalších 10 000 m2 skleníkových plôch, uviedli úradníci.

 

Bloomberg

 

„Náš kontrakt je uzatvorený na minimálne dve tony prvý rok,“ uviedol Bothma.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím