Anna Záborská je proti dekriminalizácii marihuany. Ako europoslankyňa pritom podporovala lekársku marihuanu

Foto: sme.sk
Konopkar, 15. apríla 2021

Kresťanská únia nikdy nepodporí návrh na dekriminalizáciu marihuany.

Vo vládnej koalícii sa otvára téma dekriminalizácie marihuany a zmierňovania trestov za jej prechovávanie.

Vládne strany sú vraj naklonené minimálne zmierňovaniu trestov, aby mladí ľudia celý život nedoplácali na svoje chyby z mladosti.

Vládna poslankyňa Anna Záborská však dekriminalizáciu marihuany zásadne odmieta.

Ako šéfka Kresťanskej únie hovorí, že jej strana je otvorená len diskusii o zmiernení trestov.

„V tejto téme je Kresťanská únia otvorená diskusii o výške trestu pri prvom a opakovanom delikte tak, aby bol trest spravodlivý a účinný,“ vysvetľuje v statuse.

Záborská žiada, aby o trestoch za marihuanu nerozhodovali len politici, ale aj odborníci, ktorí sa v téme najviac vyznajú.

„Je však dôležité, aby emócie neprevážili nad faktmi. Drogy a ich užívanie považujeme za zlo a táto naša pozícia je nemenná,“ konštatuje politička.

Poslankyňa Kresťanskej únie Katarína Chrenová Hatráková vraj chce, aby boli zákony nastavené na ochranu spoločného dobra.

„Je potrebné nastaviť pravidlá tak, aby boli reálne stíhaní najmä tí, ktorí s marihuanou obchodujú, zarábajú na ľudskej slabosti a nešťastí, zásadne prispievajú k rozpadu osobností, vzťahov a rodín,“ vysvetľuje svoj postoj.

Hranicu medzi závislosťou od mäkkých a tvrdých drog však považuje za takmer neviditeľnú.

 

DEKRIMINALIZÁCIA MARIHUANY NIE JE CESTA

🔹 Kresťanská únia nesúhlasí s úvahami časti poslancov koalície o postupnej…

Posted by Anna Zaborska on Wednesday, 14 April 2021

 

Zaujímavé je, že v roku 2019 ako europoslankyňa podporovala medicínsku marihuanu.

 

Zdroj: refresher.sk

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím