Zníženie drakonických trestov za držanie marihuany ide na koaličnú radu, obvineným svitá malá nádej

Foto: Unsplash / Gras Grun
Konopkar, 13. apríla 2021

V koalícii sa začína debatovať o konkrétnom návrhu na miernejšie tresty za marihuanu, detaily zatiaľ vládni poslanci neprezrádzajú. Na dekriminalizáciu to zatiaľ nevyzerá.

V posledných týždňoch sa dalo prečítať viacero príbehov ľudí, ktorým za kúpu alebo vypestovanie marihuany hrozia dlhoročné tresty.

Denník N cez víkend zverejnil osud 27-ročného Roba Džunka, ktorý bol neprávoplatne odsúdený na 12,5 roka za to, že uňho pri policajnej razii v pivárni našli necelých 8 gramov marihuany.

Keďže bol v podmienke, lebo ho s trávou chytili už pred pár rokmi, vzťahovala sa naňho trestná sadzba od 10 do 15 rokov.

Vo väzbe je dnes aj 60-ročný pán Miloslav, ktorý si na svojej farme, kde choval sliepky, husi a kačky, vypestoval jedenásť rastlín cannabisu.

Bol presvedčený, že marihuana mu pomáha na vysoký krvný tlak.

Aj keď len tri z jedenástich rastlín obsahovali THC, teda hlavnú psychoaktívnu zložku marihuany, za výrobu drogy „v značnom rozsahu“ mu hrozí 15 až 20 rokov.

Sušina z týchto rastlín totiž mala vyše dvoch kíl.

Vo väzení si svoje tresty odpykávajú aj Šarovci zo Skalice. Syn zasadil v otcovom vinohrade pár stoniek konopy, za mreže putovali obaja. Syn na šesť rokov a osem mesiacov, otec dokonca na desať rokov.

O zmiernení prísnych trestných sadzieb za marihuanu sa na Slovensku hovorí už roky, zatiaľ sa však nikdy zákon zmeniť nepodarilo.

Teraz prichádza ministerstvo spravodlivosti s návrhom na zníženie drakonických trestných sadzieb opäť.

V pondelok večer by sa malo o návrhu hovoriť aj na koaličnej rade.

 

Zdroj: dennikn.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím