Japonsko: Marihuanové trestné činy počas pandémie prudko narástli

Foto: thegreenfund.com
Konopkar, 9. apríla 2021

V Japonsku bolo v roku 2020 hlásených viac ako 5 000 trestných činov súvisiacich s marihuanou, čo je najvyššia ročná hodnota pre túto krajinu. Uvádzajú to policajné záznamy.

Japonská národná policajná agentúra uviedla, že v minulom roku bolo pre marihuanové trestné činy zadržaných 5 034 ľudí.

Dôvodom je, že pandémia COVID-19 obmedzovala ľudí v ich domovoch, uvádza Kyodo News.

Údaje označujú nárast o 713 prípadov od roku 2019, pričom väčšinu páchateľov tvorili dospievajúci a ľudia vo veku nad 20 rokov.

Agentúra uviedla, že mladí ľudia si neuvedomujú riziká rozličných drog a na internete o nich čítajú „pozitívne informácie“.

V správe sa uvádza, že polícia podporí kybernetické hliadky a použije sociálne médiá na potlačenie obchodov s drogami.

 

Akie Abe, Facebook

 

Z 5 034 páchateľov bolo 887 vo veku 14 až 19 rokov.

2 540 z nich malo 20 rokov.

Celková analýza zistila, že v Japonsku bolo v minulom roku zapojených do trestných činov v súvislosti s marihuanou päť osôb na 100 000 obyvateľov, čo je dvojnásobok oproti roku 2016.

 

Tokio smeruje k mimoriadnej udalosti COVID-19

V hlavnom meste Tokio naďalej rastie počet koronavírusových infekcií, pričom vo štvrtok došlo k zvýšeniu celkového počtu o 545 prípadov na 124 450.

Japonská vláda uvedie Tokio do kvázi núdzového stavu, ktorý orgánom poskytne moc vykonávať prísnejšie opatrenia na zastavenie šírenia vírusu, informovalo Kyodo News.

Tento krok nasleduje po žiadosti tokijského guvernéra Yuriko Koikeho.

Očakáva sa, že predseda vlády Jošihide Suga finalizuje svoje rozhodnutie po stretnutí koronavírusovej pracovnej skupiny v piatok večer, informovala agentúra.

 

livingoutlau.com

 

V provincii Osaka na západe, kde za posledný týždeň prípady stúpali prudkejším tempom ako v Tokiu, boli zavedené lekárske pohotovosti a prísne obmedzenia.

Denný počet prípadov v krajine v stredu prekročil 3 000.

Celkový počet doteraz dosahuje viac ako 493 000 prípadov, vrátane 9 278 úmrtí.

Japonsko vo februári zahájilo masové očkovanie COVID-19.

Do dnešného dňa podalo najmenej 1,29 milióna dávok vakcín.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím