Prvá univerzita na svete ponúka štipendium na štúdium marihuany

Foto: PA IMAGES
Konopkar, 8. apríla 2021

My sme vyradili kanabidiol zo zoznamu psychotropných látok, no v mnohých štátoch USA je už aj marihuana bežne legalizovaná

Univerzita v Michigane je prvou na svete, ktorá ponúka štipendium na štúdium chémie kanabisu.

Michiganská univerzita odhaduje, že v dôsledku rastúceho odvetvia kanabisu bude do roku 2022 vytvorených 500 000 pracovných miest.

 

Getty/Thomas De Cian/NurPhoto

 

Slovensko pred viac ako týždňom urobilo veľký krok.

Kanabidiol (CBD) sa vyradí zo zoznamu psychotropných látok.

Vyplýva to z novely zákona o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch.

 

 

Schválili to poslanci NR SR.

Ministerstvo zdravotníctva SR návrh predložilo a svoj zámer vysvetlilo tým, že táto psychotropná látka nie je uvedená v dohovoroch OSN a SR je jediným členským štátom Európskej únie, ktorý ju považuje za psychotropnú látku. Informovala o tom agentúra TASR.

My sme síce vyradili kanabidiol zo zoznamu, ale v mnohých štátoch USA je už aj marihuana bežne legalizovaná.

Je potrebné povedať, kanabidiol marihuana nie je.

 

Lake Superior State University

 

Je to len jedna z desiatok látok, ktoré obsahuje.

Na rozdiel od THC nemá žiadne psychoaktívne účinky.

To znamená, že neovplyvňuje našu myseľ.

 

Nielen štúdium, ale aj štipendiá

Nič to však nemení na tom, že Amerika nedávno urobila v rámci kanabisu ďalší krok. Michiganská univerzita je prvou na svete, ktorá ponúka štipendium na štúdium „kanabisovej“ chémie. 

Ide o reakciu na to, že 15 štátov, rovnako aj hlavné mesto Washington D. C., legalizovalo marihuanu na rekreačné použitie u dospelých, a to pod silným tlakom demokratov a ďalších aktivistov na dekriminalizáciu tejto drogy.

Portál Unilad uvádza, že inštitúcie vysokoškolského vzdelávania experimentujú s kanabisom od roku 2019, keď sa štátna univerzita Lake Superior State University (LSSU) v meste Sault Ste. Marie v Michigane stala prvým kampusom v krajine, ktorý otvoril program na študovanie chémie kanabisu.

 

 

Teraz Michiganská univerzita ponúka aj štipendiá.

Laboratórium Steadfast Labs na testovanie kanabisu ponúka študentom ročné štipendiá vo výške 1 200 dolárov (niečo cez 1000 eur), uvádza portál Detroit Free Press..

 „Financovaním tohto štipendia spoločnosť Steadfast Labs opäť demonštruje svoj záväzok podporovať budúcich chemikov, ktorí vstúpia medzi pracovníkov a zaistia verejnú bezpečnosť v oblasti kanabisu,“ povedal dekan LSSU Steven Johnson.

 

Pol milióna pracovných miest

Dodáva, že školia študentov, aby sa stali lídrami v rozvíjajúcej sa oblasti analýzy kanabisu.

 

Lake Superior State University

 

„V tomto jedinečnom programe študenti manipulujú a analyzujú skutočný rastlinný materiál konope. Absolventi budú v prvom rade chemici vyškolení v priemyselných štandardoch analýzy kanabisu.“

Avram Zallen, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Steadfast Labs, vraví, že mu je veľkým potešením udeliť toto bezprecedentné štipendium pre špičkový program v inovatívnom priemysle.

„Tento grant je ďalšou príležitosťou pre Steadfast Labs pomôcť študentom uplatniť sa v kariére v tomto vzrušujúcom a dôležitom priemysle.“

Univerzita odhaduje, že v dôsledku rastúceho odvetvia kanabisu do roku 2022 bude vytvorených 500 000 pracovných miest.

 

Zdroj: startitup.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím