Polícia obvinila 21-ročnú ženu a muža. Pri Spišskom Štvrtku zaistili pol kila marihuany

Foto: automagazin.sk / spisskystvrtok.sk
Konopkar, 7. apríla 2021

Policajti zaistili počas veľkonočných sviatkov pri Spišskom Štvrtku v okrese Levoča takmer pol kila marihuany a ďalšie drogy.

TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Prešove Daniel Džobanik s tým, že popradský vyšetrovateľ už obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 21-ročného muža z Ľubice v okrese Kežmarok a z prečinu 21-ročnú ženu z Hranovnice v okrese Poprad.

Policajti z obvodného oddelenia PZ Levoča kontrolovali pri Spišskom Štvrtku počas veľkonočných sviatkov posádku osobného auta Alfa Romeo.

„Pri kontrole bola u 21-ročného vodiča nájdená a zaistená marihuana v množstve 449,25 gramu.

Z tohto množstva by bolo možné pripraviť najmenej 899 jednotlivých dávok,“ ozrejmil Džobanik.

 

Polícia SR – Trnavský kraj

 

Ako ďalej doplnil, policajti taktiež u vodiča zaistili jednu zatavenú injekčnú striekačku s obsahom 0,28 gramu metamfetamínu a metylsulfonylmetánu a jedno igelitové vrecko s obsahom 0,36 gramu metamfetamínu a metylsulfonylmetánu, z ktorých by bolo možné pripraviť 12 bežných jednotlivých dávok drogy.

Podľa slov hovorcu u 21-ročnej spolujazdkyne policajti zaistili jednu dávku marihuany v množstve 0,34 gramu, ktorú jej mal dať spoluobvinený.

„Obvinená žena bola po vykonaní potrebných procesných úkonov prepustená a stíhaná bude na slobode.

Na obvineného muža vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie do väzby,“ uzavrel Džobanik.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím