Malta navrhuje beztresné prechovávanie marihuany a pestovanie na vlastné použitie

Foto: Shutterstock / urlaubsguru.at
Konopkar, 1. apríla 2021

Navrhované zmeny teraz maltská vláda konzultuje s verejnosťou.

Na Malte chystá vláda výraznú zmenu legislatívy upravujúcu prechovávanie a pestovanie marihuany. 

 

smoketrip.it

 

Na základe nového vládneho návrhu budú môcť obyvatelia prechovávať maximálne 7 gramov marihuany na vlastné použitie a pestovať si doma rastliny pre svoju spotrebu, uvádza Times of Malta.

Na Malte dokonca plánujú vytvoriť trh so semenami kanabisu a v budúcnosti by štát chcel nájsť spôsob, ako marihuanu ľuďom ponúknuť na predaj legálne a bez zbytočných komplikácií.

 

cannabusinessplans.eu

 

Zmeny v legislatíve by spôsobili, že prechovávanie maximálne 7 gramov marihuany by sa stalo legálnym, takže by policajti nemali dôvod zatýkať ľudí za jointy.

Premiér Robert Abela skonštatoval, že Malta musí čeliť realite, ktorá v krajine existuje dlhé roky.

 

weedseek.info

 

Je podľa neho neprijateľné, aby ktokoľvek, koho policajti chytia s malým množstvom marihuany určeným na osobnú spotrebu skončil pred súdom a so zápisom v registri trestov.

Nový návrh zákona počíta s tým, že register trestov bude dokonca spätne premazaný u ľudí, ktorých v minulosti odsúdili za prechovávanie malého množstva rastliny.

Množstvo do 7 gramov by malo byť po novom kompletne legálne bez akýchkoľvek dodatočných podmienok.

 

iStock/kelvinjay

 

Ak by niekoho policajti chytili s množstvom marihuany od 7 do 28 gramov a tento materiál by nebol určený na obchod s drogou, dotyčný skončí len s pokutou a účasťou na súde zameranom na protidrogovú činnosť.

Na verejných miestach však marihuanu nebude možné fajčiť pod hrozbou pokuty vo výške 233 eur.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím