Zákonodarcovia New Yorku sa dohodli na legalizácii marihuany

Foto: amny.com
Konopkar, 27. marca 2021

Zákonodarcovia v štáte New York sa podľa NY Times dohodli na postupe okolo legalizácie marihuany na rekreačné účely.

Chystaný zákon by podľa informácií denníka zrušil tresty za držanie malého množstva marihuany.

 

Kent Weakley/Shutterstock

 

Zákon by zriadil nový „Úrad pre správu konope“ a položil základy pre vznik sektoru s potenciálom na ročný obrat v miliardách dolárov.

New York Times informoval, že po viacerých neúspešných pokusoch je teraz na svete dohoda medzi štátnymi zákonodarcami a demokratickým guvernérom Andrewom Cuomom.

 

nytimes.com

 

Podľa denníka je súčasťou plánu legalizovať marihuanu pre ľudí vo veku nad 20 rokov a tiež umožniť vznik „konzumačných miest“, kde by užívanie marihuany bolo povolené, pričom by tam bol zakázaný alkohol.

Dohoda zahŕňa aj možnosť pestovať doma až šesť rastlín konope pre osobné použitie.

 

Zdroj: dennikn.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím